Kompletní kurz zdravého vařeníLogo Kyselové a přáteléwww.kyselove.cz
Živá akce

Kompletní kurz zdravého vaření (jaro)

Úroveň: Kategorie:
Základní informace
Termín

Od 1. dubna 2019, 12:00
Do 7. dubna 2019 do 15,00

Místo

Centrum Wonder Full Life
Horní 57, Teplice nad Metuji (mapa)

Lektor

Bob Carr, Kateřina Kyselová, Jan Kysela, a možná hosté...

Na tuto akci se již nezle přihlásit


Co vše se naučíte?

Hlavním cílem kurzu je naučit vás, jak můžeme vyladit své zdraví, své tělo, podle svých představ. Můžete být např. lepší ve sportu, skoncovat s bolestí zad, mít silnější imunitu, dokázat se lépe soustředit a tak dále. Zaměříme se především na vztah jídla, našeho zdraví a chování. Podíváme se ale také na různé techniky cvičení, masáží a domácích léčebných prostředků, které vám v tom pomohou.

Držíme se hesla méně teorie a více praxe!

Tento kurz je velmi praktický, budete navrhovat jídelníčky ve skupinách, společně vařit, cvičit a budou i masáže. Absolvujete:

  • 25 hodin lekcí vaření s různým zaměřením.
  • 23 hodin cvičení, příkladů, kvízů, prací ve skupinách i samostatně,
  • 14 hodin přednášek na různá témata a mnoho z nich vám zůstane i online.

Méně teorie více praxe


3 unikátní přístupy v návrhu jídelníčku

Naučíte se navrhovat snídaně, obědy, večeře, svačiny, dezerty, saláty i kondimenty. Každá situace si žádá jiný postup návrhu jednotlivých chodů a proto se na tomto kurzu naučíte celkem 3 přístupy jak je možné konstruovat jídelníček:


Absolvujete praktické lekce vaření

Navrhli jsme pro vás sadu kompletních lekcí vaření vaření, na kterých probereme základní i pokročilé techniky přípravy potravin:

  • Obiloviny - 10 různých technik přípravy (vaření, pečení, hrnec v hrnci, pražení, kombinované a další), výběr, skladování, mytí, máčení, solení, ...
  • Luštěniny - výběr, skladování, koření, základní příprava, vaření, pečení, pražení, luštěninové omáčky a polévky, jak dobře strávit luštěniny, ...
  • Zelenina - 20 technik přípravy, výběr, skladování, mytí, krájení, ...
  • Kondimenty - neboli silné chutě na talíři, slané, pikantní, kyselé a mnoho dalších, ...
  • Polévky - lehké letní, husté zimní, zeleninové, luštěninové, krémové, ...
  • Dezerty - naučíme připravovat dezerty jemné i slavnostní, které uspokojí chutě na sladké bez použití cukru.

Po absolvování těchto lekcí byste měli zvládnout připravit vše, co máme v receptáři a ještě mnohem více.


Domácí lékárna

Podíváme se na nejčastější poranění jako odřeniny, řezné rány, zlomeniny, vymknutý kloub, pohmožděniny a naučíme se je ošetřit přírodním způsobem. Naučíte se zázvorové a solné obklady, nori náplast, chlorofilovou náplast, obklady na zlomeniny, otoky atd.

Dále si řekneme něco o častých nemocech jako angína, chřipka, bolest hlavy, horečka, nevolnost, ucpané dutiny a představíme si různé přírodní techniky a recepty, které nám pomohou rychle se uzdravit a pochopit příčinu těchto nepříjemností.


Základy diagnostiky

Když se na vás podívá mistr šéfkuchař, hned ví, co a jak má uvařit, aby vám bylo lépe. Váš obličej mu totiž prozradí, v jakém stavu jsou jednotlivé orgány.

Na tomto kurzu se s Bobem Carrem naučíme základní diagnostiku obličeje. Díky barvám, vráskám, stavu naší pokožky a dalších indíciích zjistíme, jak je na tom náš žaludek, slinivka a slezina, dvanácterník, tenké střevo, tlusté střevo, srdce, játra, ledviny, plíce a další.

V diagnostice se podíváme i na emoce. Řekneme si, jak vařit pro posílení odvahy, trpělivosti, radosti, abyste si věděli rady nebo abyste dokázali dokončovat své záměry.


Základy cvičení DO-IN a masáží shiatsu

Každé ráno si zacvičíme sestavu DO-IN. Bob pro vás vytvořil rychlou základní sestavu, kterou budeme cvičit každý den, abyste si vytvořili návyk, a poté už pokračovali doma sami. Budeme probouzet naši energii díky speciální auto masáži a znalosti bodů a energetických drah, které korespondují s určitými orgány. 

Den zakončíme společnou lekcí masáže shiatsu. Opět jsme připravili jednoduchou základní sestavu, která je vhodná pro každého, je zkrátka univerzální, příjemná a skvěle použitelná v rodinném životě.


Online sekce a studijní materiály

Dostanete 3000 Kč na online kurzy

V rámci tohoto kurzu dostanete také poukaz na nákup online kurzů zdravého vaření v hodnotě 3000 Kč. Nejlepší je využít je na základní kurzy - Zelenina, Obiloviny a Luštěniny. Tyto online kurzy vás budou provázet možná i celý život, kdykoliv nebudete přesně vědět - jak to tenkrát dělali?

Záznam teoretických přednášek Boba Carra

Když si něco na kurzu nestihnete zapamatovat nebo zapsat, nemusíte zoufat, po absolvování kurzu budete mít doživotní přistup do "Online sekce kompletního kurzu zdravého vaření", ve které najdete, tabulky a přehledy, odkazy různé témata, které na kurzu nestihneme probrat, ale hlavně všechny teoretické přednášky Boba Carra a také sestavu masáží shiatsu. Nyní je v online sekci přes 11 hodin videolekcí!

        

Studijní materiály

Ke kurzu dostanete obsáhlé (přes 300 stran), ale zároveň velmi přehledné studijní materiály, které obsahují základní i pokročilé techniky přípravy obilovin, luštěnin, zeleniny a dezertů včetně receptů s detailními postupy. Můžete se podívat do obsahu:

Jak celý kurz přesně probíhá?

Začínáme ihned po registraci a budeme s vámi celý život. Výukový program probíhá v těchto 3 krocích:

1. Krok: Studijní materiály s online kurzy

Ihned po úspěšné registraci vám poštou předem zašleme studijní materiály, které si před zahájením kurzu můžete prostudovat. Také vám zpřístupníme 3 důležité online kurzy - Zelenina, Obiloviny a Luštěniny, které je vhodné před kurzem shlédnout. Online kurzy vám zůstanou na celý život a ze zkušeností víme, že vám budou po absolvování velmi pomáhat.

2. Krok: Týdenní výukový program

Absolvujete s námi týdenní výukový program ve Wonderfull Life Centru, kde vše uvedeme do praxe.

3. Krok: Online sekce kompletního kurzu

Po ukončení budete mít doživotní přístup k online sekci kompletního kurzu se spoustou výpisků z kurzu, receptů a kompletně zaznamenané teorie od Boba Carra formou videí.

Ceny a registrace

Přihlásit se na tento kurz můžete vpravo nahoře vedle videa, tam najdete registrační formulář. Případně můžete napsat na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo zavolat na 499 599 524, kde Vás také registrujeme a podáme i bližší informace.

Rozpis služeb a cen

Cena je za 1 osobu konečná včetně kurzovného, plné penze, ubytování, studijních materiálů, online kurzů a online sekce.  

Pro závaznou registraci stačí uhradit zálohu 6 000 Kč (pomocník 4 000 Kč). Doplatek je poté možné uhradit kdykoliv před začátkem kurzu na účet se stejným VS nebo v hotovosti na místě konání akce.

Slevy

Pomocník sleva 6 000 Kč
Dítě nebo doprovod sleva 2 000 Kč
Bez ubytování sleva 2 000 Kč

Pomocníci

Na kurz je možné přijet i jako pomocník, který se zúčastní minimálně 80% programu (většinou to zvládají téměř vše). Budete mít za úkol uklidit kuchyni po obědě a po večeři a další pomocné práce. V závěrečný den pomocník pomáhá uklidit celé centrum. Pomocník dostane veškerý servis jako běžný účastník (studijní materiály, plná penze, ubytování, online kurzy).

Děti a doprovod

DoprovodPo domluvě je možné vzít s sebou své dítě, nebo doprovod se slevou 2.000 Kč. Zajistíme jim ubytování a plnou penzi. Děti budete mít na vlastní odpovědnost a nesmí narušovat průběh programu (ale pravděpodobně si budou hrát s našimi dětmi Usmívající se). Zavolejte nám pro bližší informace, pokud vás s dětmi bude více, pokusíme se zajistit vhodný dětský program.

Bez ubytování

Kurzu se můžete zúčastnit i bez ubytování se slevou 2 000 Kč (pokud nebudete mít ubytování vlastní, můžete spát v tělocvičně ve vlastním spacáku a karimatce).

Ptejte se nás

Individuální přístup

Pokud máte dotazy ohledně tohoto kurzu, nebo zdravého stravování kontaktujte nás. Můžete nám zavolat klidně hned na tel. 499 599 524, nebo použít kontaktní formulář níže a my vám poté můžeme podat bližší informace.

Kontaktní formulář

 

Dáme Vám vědět, až něco dalšího přidáme

Kurzy zdravého vaření

Začínáme tím nejdůležitějším a to je dnes, zdravé jídlo a zdravý pohyb. V roce 2018 se můžeme potkat osobně jak na kurzech zdravého vaření, tak cvičení, nebo přátelských srazů. Vše najdete pod položkou Živé akce.
 

Makrobiotika

Všechny naše akce, kurzy, semináře i recepty jsou v makrobiotické kvalitě. Makrobiotika je víc než jen zdravý životní styl, uchovává a rozšiřuje moudrost našich předků. Jedním z hlavních principů jsou dvě protikladné energie, díky nimž můžete poznat lépe sami sebe, svou rodinu i zlepšit své zdraví. 
 

Články a videa

Aktuality, video recepty, inspiraci a další témata, zdravého životního stylu najdete v sekci Články a videa.

Zdravé recepty

Baví nás vařit a když už něco uvaříme, tak se s Vámi rádi podělíme. Říká se že, z přemíry zdraví člověk ochuraví a proto v našem receptáři naleznete jak ryze zdravé recepty, tak slavnostní pohoštění. Více pod položkou Zdravé recepty.
 

Online průvodce zdravým vařením

Nově jsme pro vás připravili i kompletního průvodce zdravým vařením online na těchto stránkách. Absolvujete ho formou videí se studijními materiály i konzultační podporou. Všechny online kurzy můžete absolvovat zde: Online kurzy zdravého vaření.
Nahoru