Kateřina KyselováLogo Kyselové a přáteléwww.kyselove.cz

Používáme cookies.

Pro lepší funkčnost našich stránek, analýzu návštěvnosti a personifikaci reklam používáme technologii cookies. Kliknutím na tlačítko rozumím souhlasíte s jejich používáním.

Rozumím

Kateřina Kyselová

Kateřina Kyselová
Lektorka, konzultantka
Kateřinu potkáte v online kurzech i na živých akcích především jako lektorku zdravého vaření. Její lekce jsou ucelené, praktické a vysvětlené jednoduše a srozumitelně. Tím, co dělá, se naprosto realizuje. Dává jí obrovský smysl učit lidi vařit zdravě, protože ví, jak zdravé jídlo pomáhá v mnoha oblastech života. Viděla lidi, kteří si pomohli zdravou stravou ze zdravotních problémů. Ona sama ale začala v 16 letech, kdy naštěstí ještě (skoro) žádné neměla. Měla však problémy psychické, které postupně léty na zdravé stravě velmi úspěšně mizí nebo se spíše přetváří do pozitivní životní zkušenosti.
 
Kateřina je nadšená obyvatelka Země, která si užívá všechny svoje role a děkuje za ně. 
 
S Honzou mají oblíbené heslo:
Lepší je být zdravý a bohatý než nemocný a chudý.
 

Články pro tisk

Kateřina spolu se svým manželem Honzou pravidelně přispívají do časopisu Kvalitní život a Zrnění.

Přednášková činnost a ukázky vaření

Kateřina přednáší a dělá ukázky vaření na různých akcích. 

Zrnosetí 2015: ukázka vaření - Sexy zelenina

Zrnosetí 2016: přednáška s ochutnávkou - Kvašená zelenina během roku

Zrnosetí 2017: přednáška Kondimenty na našem talíři

Zrnosetí 2018: ukázka vaření v rámci přednášky Jak se trvale zbavit alergií

Dále v rámci pravidelných festivalů "Miluj svůj život"

Organizujeme i vlastní přednášky a ukázky vaření např. ve zdravých výživách. 

Online video kurzy vaření

Kateřina je hlavní lektorkou ve video kurzech vaření, kterých je už přes 30 hodin. Tyto kurzy jsme mohli realizovat díky velkorysé pomoci veřejnosti: https://www.startovac.cz/projekty/kyselove/

Studijní materiály

Kateřina je hlavní autorkou studijních materiálů k online kurzům, které čítají dohromady již přes 400 stran uceleného textu.

Živé kurzy

Působí jako kuchařka a lektorka lekcí vaření na živých kurzech, které pořádáme. Organizuje také workshopy a ukázky vaření.

Studium

Kateřina absolvovala studijně pracovní pobyt v Kushi Institutu v Amsterdamu, který trval 1 rok a skládal se z těchto kurzů a akcí:

  • International Macrobiotic Summer Conference 2010 (Mezinárodní makrobiotická letní konference 2010)
  • Art of Life School Level I. (Škola Umění života - Úroveň I.) - Dvoutýdenní intenzivní trénink zdravého makrobiotického vaření, orientální diagnostiky, masáží, cvičení, studium energií Jin a Jang, Level I. - první z pěti navazujích kurzů, který slouží jak zájemcům o to, naučit se zdravě vařit a žít, tak také připravuje budoucí lektory a konzultanty
  • Art of Cooking - Purifying Spring Cooking (Umění Vařit - Čistící jarní vaření) - Víkendový seminář věnovaný očistným pokrmům, které je dobré zařazovat začátkem jara, odlehčenější vaření
  • The Five Trasformations (5 Proměn) - 5 denní kurz věnovaný pochopení a praktickému využití 5 proměn energie v cyklu roku i každého dne. Studium jednotlivých orgánů z hlediska jejich energie a potřeb každého z nich, speciální techniky přípravy jídla a recepty podporující energii určitých orgánů.
  • Women´s Health (Ženské zdraví) - Program zaměřený speciálně na péči o zdraví ženy, plodnost, pohodovou menstruaci atd.
  • Cancer Prevention (Prevence rakoviny) - Prodloužený víkend s Phillem Janettou a Adelbertem Nelissenem o prevenci různých typů rakoviny přirozenou stravou, pohybem a radostí ze života
  • Art of Cooking - Festive Cooking for Family and Friends (Umění Vařit - Slavnostní vaření pro rodinu a přátele)
  • Nine Star Ki - Seminář o japonském pojetí astrologie - Nine Star Ki, pomocí určení svého čísla se můžeme lépe orientovat v sobě samých, v tendencích své osobnosti, ale i ve vztazích a ve společnosti
  • International Macrobiotic Summer Conference 2011 (Mezinárodní makrobiotická letní konference 2011)
 Další studium absolvovala opět v Holandsku na 
 
International Macrobiotic Summer Conference 2014 (Mezinárodní makrobiotická letní konference 2014) , kde studovala  Art of Life School Level II. (Škola Umění života - Úroveň II.) Dvoutýdenní intenzivní trénink zdravého makrobiotického vaření, orientální diagnostiky, masáží, cvičení, studium energií Jin a Jang, Level II. - druhý z pěti navazujících kurzů, který slouží jak zájemcům o to, naučit se zdravě vařit a žít, tak také připravuje budoucí lektory a konzultanty.
 

Osobní zkušenosti

Aneb věci, co nejsou mojí profesí, ale srdcovou záležitostí: zdravé těhotenství, přirozený domácí porod, bezplenková komunikační metoda, nošení v šátku, přirozená výchova.

Kontakt

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel: +420 577 544 894
Mobil: +420 737 031 290 (zapínám pouze na cestách)
Nahoru