Naši přátelé - Kyselove.cz
Naši přáteléLogo Kyselové a přáteléwww.kyselove.cz

Používáme cookies.

Pro lepší funkčnost našich stránek, analýzu návštěvnosti a personifikaci reklam používáme technologii cookies. Kliknutím na tlačítko rozumím souhlasíte s jejich používáním.

Rozumím

Naši přátelé

Jestli také poskytujete zdravé a mírové služby rádi Vás sem přidáme. Napište nám na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Centrum Wonderfull Life
Centrum v krásné přírodě. Pořádají se zde vzdělávací, kulturní i odpočinkové akce. Provozují ho Vendula a Bob Carrovi.
web: www.wonder-full-life.cz

ViaNatura
Markéta a Dan ze Skryjí nad Berounkou - malebné vísky v Křivoklátských horách. Pravidelně pořádají kurzy kosení, tesařiny, přírodních zahrad a sběru divoké zeleniny.
web: www.vianatura.cz

Petra a Ota Reissovi
Pořádají kurzy zdravého životního stylu a výroby speciálních produktů jako je tempeh, natto a další. Také se mohou pochlubit svými produkty jako minipekárny na kvalitní kváskový chléb, přírodní matrace a další...
web: www.minipekarny.cz

Duhový koník 
Organizujeme pobyty a akce určené makrobiotikům, vegetariánům, veganům a všem dalším příznivcům zdravého životního stylu.
web: www.duhovykonik.cz

Zuzana Terešová
Lekce vaření a konzultace v Praze.
web: www.bemacrobio.cz

Studio Luna
Studio z Olomouce, které vede Dagmar Lužná - Poradce pro tvůrčí makrobiotický životní styl.
web: www.studio-luna.cz

Oceterie
Česká výroba misa a octů
web: www.orleanskyocet.cz

Kushi Institute of Europe
Profesionální kurzy makrobiotického vaření lahůdkového, ale i ozdravujícího.
web: www.macrobiotics.nl

Makrobioklub
Klub makrobiotických přátel s dlouholetou tradicí. Pořádá kurzy zdravého životního stylu, konference, tábory pro děti, letní kemp pro děti i dospělé. Pravidelně k sobě zve zahraniční lektory pro inspiraci českému publiku.
web: www.makrobioklub.cz 

Zrnění
Časopis, který nyní vychází 2x ročně a věnuje se zdravému makrobiotickému životnímu stylu. Jeho hlavnímy autory jsou Klára a Honza Jíchovi, kteří časopis vymysleli proto, že sami nějaký takový chtěli číst. A tak ho začali sami tvořit a vydávají ho již od roku 2006. Prolínají se v něm různá témata související s ekologií, péčí o děti i sama sebe. Obsahuje zajímavé články a životní zkušenosti, recenze na knihy související se zdravým životním stylem, ale i recepty pokaždé jiného zaměření - např. svačiny, rychlá hlavní jídla, jídlo na cesty, menu na svatby, stavby, očisty i na námluvy a Školu vaření. Témata se vyvíjejí v závislosti na zájmech z řady čtenářů a samozřejmě také hlavních autorů - Kláry a Honzy. Jelikož Klára a Honza mají sami 4 děti a kolem Zrnění se to jen hemží dalšími rodinami s dětmi, najdou se i témata jako je zdravý porod, kojení, školky a školy, výchova dětí a také speciální úpravy jídelníčku právě pro děti všech věkových kategorií.
web: www.zrneni.cz

Klára Jíchová
Klára má dlouholeté zkušenosti s péčí o děti, které předává v cyklu na sebe navazujících kurzů. Sama má 4 krásné zdravé děti. První kurz je o těhotenství, porodu a péči o matku a dítě v šestinedělí, další navazující setkání je o kojení, příkrmech a stravě pro děti mladší i starší. A konečně se Klára věnuje také  nemocím a eliminacím u dětí i dospělých, léčebnému jídelníčku a podpůrným přírodním prostředkům na cestě ke zdraví. Začátečníkům může nabídnout také základní kurz.

Centrum zdraví Dobruška
Milan Dvořák se svou manželkou Květou mají více než 30 let makrobiotické praxe. Milan Vás dokáže velmi precizně diagnostikovat a poradit Vám přímo na míru. Nám např. poradil velmi účinnou hloubkovou očistu, po které jsme se jako znovu narodili.
web: www.centrumzdravi-dobruska.cz

Jarmila a Jaroslav Průchovi
Zkušení lektoři a autoři mnoha titulů knih v oblasti preventivní a léčebné energetické medicíny. Více najdete na jejich stránkách.
web: www.svetenergii.cz

Časopis Kvalitní život

web: www.kvalitnizivot.com

Ivana a Miroslav Ešnerovi
Střídavě působí v Praze a ve Skalce u Doks. Vedou masérské CENTRUM TREZALKA, ve kterém organizují netradiční terapeutické kurzy pro profesionály i laiky. Vyrábějí kvalitní bylinkové oleje (např. třezalkový), balzám Saprocan a další léčebné produkty.
web: www.trezalka.cz, www.koncovky.cz

Makrob
Web našeho kamaráda Marka Šťastného, který udělal přehled různých akcí s tématem zdravého životního stylu, které můžete absolvovat.
web: www.makrob.cz

Roduslava
Slovanská móda, košile, šaty, halenky, sukně. Roduslava je Slovanský kulturní portál s unikátní módou a originálními doplňky.
web: www.roduslava.cz

Jana Burešová
Žena, která má vedle zpívání, tancování a potkávání se s přáteli velmi ráda přirozené a „udržitelné“ vaření a životní styl vůbec.
web: www.varenizesrdce.cz

Lada Horáková
Je bývalá lékárnice, kterou již od studií zajímalo vše, co souvisí se stravou a jejím vlivem na zdraví a nemoc člověka. Po 15 letech praxe v lékárně otevřela v Polici nad Metují obchod se zdravou výživou.
web: www.facebook.com/výživa-pro-život

Ezotera
Mezinárodní festival ezoterických a duchovních směrů.
web: www.ezotera.cz

Instituto Macrobiótico de Portugal
Makrobiotický institut v Portugalsku. Lze zde studovat jednotlivé "levely" v angličtině.
web: www.institutomacrobiotico.com

Dajka
Jak samo o sobě říká jedno staré přísloví, které jste jistě všichni již slyšeli a mnohokrát použili - ve zdravém těle, zdravý duch.
web: www.dajka.cz

ŽENY s.r.o.
Jsme reálné a jsme tu pro vás. Baví nás testovat, soutěžit, psát a vymýšlet různé akce. Jsme zkrátka tým, který věří, že ve spojení je síla!
web: www.zenysro.cz

Jana Borovičková
Původní profesí jsem zdravotní sestra, více jak 20 let se věnuji výživě, zajímá mě taková, která prospívá našemu organismu, abychom byli zdraví, pružní, vitální a spokojení. Nabízím výživové poradenství a lekce vaření v Mladé Boleslavi.
web: www.chutnealepe.cz

Oblíbení dodavatelé

BIO zelenina Velehrad
Sem chodíme velmi rádi nakupovat. Pro všechny, kdo bydlí kousek dále je možnost zeleninu zasílat i prostřednictvím PPL.
web: www.biozelenina.eu

Danfood
Firma se snaží na náš trh přivézt potraviny té nejvyšší kvality.
web: www.makrobiotika.cz

Sunfood
Zabýváme se produkcí tradičních výrobků Dálného východu a chlazené racionální výživy, zejména pak rostlinné bílkoviny - tofu, tempeh, seitan, ...
web: www.sunfood.cz

Sunfood VM
Firma se zabývá distribucí potravin zdravé výživy, výživy vhodné pro sportovce, děti i ostatní populaci.
web: www.e-sunfood.cz

Oblíbené restaurace a hotely

Vegoš
Krásná restaurace v Uherském Hradišti.
web: www.vegebistrouh.cz

RestauraceNet
Když jdeme na jídlo s "normálními" přáteli, je to jasná volba. Mají zde jedno polední makrobiotické menu.
web: www.restauracenet.wz.cz

U Tří vegetariánů
Jídelna se nachází v centru Ústí nad Orlicí. Vaříme pro Vás dvě hlavní jídla denně, dále si můžete smlsnout na polévkách, salátech, pizza plackách a tortilách.
web: www.greenapotheke.cz/utrivegetarianu

GrandeVita
Naše oblíbená rodinná restaurace v Praze.
Web: www.grandevita.webnode.cz

Bazalka Hradec Králové
Bazalka sídlí ve městě Hradec Králové, kde provozuje bio obchodvegetariánskou, veganskou a raw restauraci a specializovaný bio obchod
web: www.bazalkahk.cz

Restaurace Zahrada
Restaurace, rozvoz jídel, kurzy.
web: www.restaurace-zahrada.cz

Zdravý život Brno
Restaurace a zdravá výživa v Brně.
web: www.zzbrno.cz

Hotel Francis
Jestli máte rádi relaxaci a dobré jídlo k tomu, můžete takové spojení najít i v tomto Lázeňském hotelu, který nabízí zdravou a vyváženou makrobiotickou stravu.
web: www.hotelfrancis.cz

Přírodní stavitelé

Jakub Wihan
Jestli si chete nechat navrhnout dům, který nesou slisované balíky slámy, máte možnost.
web: www.jakubwihan.com

Dan Grmela
Poradenství, projekce i půjčovna. Vše kolem přírodních staveb ze slámy.
web: www.slamak.info

Nahoru