Kompletní kurz zdravého vařeníLogo Kyselové a přáteléwww.kyselove.cz
Živá akce

Kompletní kurz zdravého vaření (leden)

Úroveň: Kategorie:
Základní informace
Termín

Od 12. ledna 2019, 12:00
Do 19. ledna 2019 do 15,00
Pobyt je možné prodloužit do neděle.

Místo

Centrum Wonder Full Life
Horní 57, Teplice nad Metuji (mapa)

Lektor

Bob Carr, Kateřina Kyselová, Jan Kysela, a možná hosté...

Na tuto akci se již nezle přihlásit


Uvolnily se 3 místa! Vzhledem k tomu, že je kurz za dveřmi, cena je snížena na 12.000 Kč.

Méně teorie a více praxe!

Tento kurz je velmi praktický, budete navrhovat jídelníčky ve skupinách a společně vařit. Absolvujete:

  • 25 hodin lekcí vaření s různým zaměřením.
  • 23 hodin cvičení, příkladů, kvízů, prací ve skupinách i samostatně,
  • 14 hodin přednášek na různá témata a mnoho z nich vám zůstane i online.

Méně teorie více praxe

Co vše se na kurzu naučíte?

Hlavním cílem kurzu je naučit vás, jak můžeme vyladit své zdraví, své tělo, podle svých představ. Můžete být např. lepší ve sportu, skoncovat s bolestí zad, mít silnější imunitu, dokázat se lépe soustředit a tak dále. Zaměříme se především na vztah jídla, našeho zdraví a chování. Podíváme se ale také na různé techniky cvičení, masáží a domácích léčebných prostředků, které vám v tom pomohou.


3 unikátní přístupy v návrhu jídelníčku

Naučíte se navrhovat snídaně, obědy, večeře, svačiny, dezerty, saláty i kondimenty. Každá situace si žádá jiný postup návrhu jednotlivých chodů a proto se na tomto kurzu naučíte celkem 3 přístupy jak je možné konstruovat jídelníček:


Absolvujete praktické lekce vaření

Navrhli jsme pro vás sadu kompletních lekcí vaření vaření, na kterých probereme základní i pokročilé techniky přípravy potravin:

  • Obiloviny - 10 různých technik přípravy (vaření, pečení, hrnec v hrnci, pražení, kombinované a další), výběr, skladování, mytí, máčení, solení, ...
  • Luštěniny - výběr, skladování, koření, základní příprava, vaření, pečení, pražení, luštěninové omáčky a polévky, jak dobře strávit luštěniny, ...
  • Zelenina - 20 technik přípravy, výběr, skladování, mytí, krájení, ...
  • Kondimenty - neboli silné chutě na talíři, slané, pikantní, kyselé a mnoho dalších, ...
  • Polévky - lehké letní, husté zimní, zeleninové, luštěninové, krémové, ...
  • Dezerty - naučíme připravovat dezerty jemné i slavnostní, které uspokojí chutě na sladké bez použití cukru.

Po absolvování těchto lekcí byste měli zvládnout připravit vše, co máme v receptáři a ještě mnohem více.


Domácí lékárna

Podíváme se na nejčastější poranění jako odřeniny, řezné rány, zlomeniny, vymknutý kloub, pohmožděniny a naučíme se je ošetřit přírodním způsobem. Naučíte se zázvorové a solné obklady, nori náplast, chlorofilovou náplast, obklady na zlomeniny, otoky atd.

Dále si řekneme něco o častých nemocech jako angína, chřipka, bolest hlavy, horečka, nevolnost, ucpané dutiny a představíme si různé přírodní techniky a recepty, které nám pomohou rychle se uzdravit a pochopit příčinu těchto nepříjemností.


Základy diagnostiky

Když se na vás podívá mistr šéfkuchař, hned ví, co a jak má uvařit, aby vám bylo lépe. Váš obličej mu totiž prozradí, v jakém stavu jsou jednotlivé orgány.

Na tomto kurzu se s Bobem Carrem naučíme základní diagnostiku obličeje. Díky barvám, vráskám, stavu naší pokožky a dalších indíciích zjistíme, jak je na tom náš žaludek, slinivka a slezina, dvanácterník, tenké střevo, tlusté střevo, srdce, játra, ledviny, plíce a další.

V diagnostice se podíváme i na emoce. Řekneme si, jak vařit pro posílení odvahy, trpělivosti, radosti, abyste si věděli rady nebo abyste dokázali dokončovat své záměry.


Základy cvičení DO-IN a masáží shiatsu

Každé ráno si zacvičíme sestavu DO-IN. Bob pro vás vytvořil rychlou základní sestavu, kterou budeme cvičit každý den, abyste si vytvořili návyk, a poté už pokračovali doma sami. Budeme probouzet naši energii díky speciální auto masáži a znalosti bodů a energetických drah, které korespondují s určitými orgány. 

Den zakončíme společnou lekcí masáže shiatsu. Opět jsme připravili jednoduchou základní sestavu, která je vhodná pro každého, je zkrátka univerzální, příjemná a skvěle použitelná v rodinném životě.


Online sekce a studijní materiály

Přístup do online sekce

Když si něco na kurzu nestihnete zapamatovat nebo zapsat, nemusíte zoufat, po absolvování kurzu budete mít doživotní přistup do "Online sekce kompletního kurzu zdravého vaření", ve které najdete, tabulky a přehledy, odkazy různé témata, které na kurzu nestihneme probrat, ale hlavně všechny teoretické přednášky Boba Carra a také sestavu masáží shiatsu. Nyní je v online sekci přes 11 hodin videolekcí!

        

Studijní materiály

Ke kurzu dostanete obsáhlé (přes 300 stran), ale zároveň velmi přehledné studijní materiály, které obsahují základní i pokročilé techniky přípravy obilovin, luštěnin, zeleniny a dezertů včetně receptů s detailními postupy. Můžete se podívat do obsahu:

Ceny a registrace

Přihlásit se na tento kurz můžete vpravo nahoře vedle videa, tam najdete registrační formulář. Případně můžete napsat na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo zavolat na 499 599 524, kde Vás také registrujeme a podáme i bližší informace.

Rozpis služeb a cen

Plná penze 2 800 Kč
Ubytování na pokoji 2 800 Kč
Organizace, pronájem centra 2 400 Kč
Kurzovné 4 000 Kč
Studijní materiály 1 000 Kč
Online kurzy teorie - více zde 1 000 Kč
Cena celkem 14 000 Kč


Pro závaznou registraci stačí uhradit zálohu 4 000 Kč
. Doplatek je poté možné uhradit kdykoliv před začátkem kurzu na účet se stejným VS nebo v hotovosti na místě konání akce.

Děti a doprovod

DoprovodPo domluvě je možné vzít s sebou své dítě, nebo doprovod za cenu 8.000 Kč. Zajistíme jim ubytování a plnou penzi. Děti budete mít na vlastní odpovědnost a nesmí narušovat průběh programu (ale pravděpodobně si budou hrát s našimi dětmi Usmívající se). Zavolejte nám pro bližší informace, pokud vás s dětmi bude více, pokusíme se zajistit vhodný dětský program.

Pomocníci

Na kurz je možné přijet i jako pomocník, který se zúčastní celého programu s výjimkou masáží shiatsu. Budete mít za úkol uklidit kuchyni po obědě a po večeři a další pomocné práce, které ovšem nebudou zasahovat do samotné výuky. Příjezd pomocníka je v sobotu v 10:00. V závěrečný den pomocník pomáhá uklidit celé centrum a odjíždí v neděli ráno. Za tuto práci ho odměníme výplatou 4 000 Kč. 

Ptejte se nás

Individuální přístup

Pokud máte dotazy ohledně tohoto kurzu, nebo zdravého stravování kontaktujte nás. Můžete nám zavolat klidně hned na tel. 499 599 524, nebo použít kontaktní formulář níže a my vám poté můžeme podat bližší informace.

Kontaktní formulář

Předběžný harmonogram kurzu

Změna programu je vyhrazena.

 

Dáme Vám vědět, až něco dalšího přidáme

Kurzy zdravého vaření

Začínáme tím nejdůležitějším a to je dnes, zdravé jídlo a zdravý pohyb. V roce 2018 se můžeme potkat osobně jak na kurzech zdravého vaření, tak cvičení, nebo přátelských srazů. Vše najdete pod položkou Živé akce.
 

Makrobiotika

Všechny naše akce, kurzy, semináře i recepty jsou v makrobiotické kvalitě. Makrobiotika je víc než jen zdravý životní styl, uchovává a rozšiřuje moudrost našich předků. Jedním z hlavních principů jsou dvě protikladné energie, díky nimž můžete poznat lépe sami sebe, svou rodinu i zlepšit své zdraví. 
 

Články a videa

Aktuality, video recepty, inspiraci a další témata, zdravého životního stylu najdete v sekci Články a videa.

Zdravé recepty

Baví nás vařit a když už něco uvaříme, tak se s Vámi rádi podělíme. Říká se že, z přemíry zdraví člověk ochuraví a proto v našem receptáři naleznete jak ryze zdravé recepty, tak slavnostní pohoštění. Více pod položkou Zdravé recepty.
 

Online průvodce zdravým vařením

Nově jsme pro vás připravili i kompletního průvodce zdravým vařením online na těchto stránkách. Absolvujete ho formou videí se studijními materiály i konzultační podporou. Všechny online kurzy můžete absolvovat zde: Online kurzy zdravého vaření.
Nahoru