Živé akce : Požehnání na mateřstvíLogo Kyselové a přáteléwww.kyselove.cz
Živá akce

Požehnání na mateřství

Úroveň: Kategorie:
Základní informace
Termín

Od: 22.7.2018 od 15:00
Do: 24.7.2018 večera

Místo

Dvorec u Kavků, Vyškovec (mapa)

Na tuto akci se již nezle přihlásit

Kruh žen věnovaný Mateřství, životu a osudu ženy, ženy matky, ženy ochránkyně rodinného krbu a rodu.

Úhel pohledu

Postaveno na tradicích, na slovanském pojetí předurčení ženy, jejím posvátném principu, její každodenních činnostech a tomu, jak Slovanky učily své dcery neustále jít k naplněnému ženství a ke svému ženskému štěstí.

Co nás čeká

Kruh příběhů, dílny (např. vyrobíme panenku motanku, umotáme bylinné koule, zazpíváme i zatančíme, vyzkoušíme ladování, společně připravíme rituální jídla a nápoje atd), zakusíme nádheru vzájemné péče a tradiční rozdělení úkolů podle věku a postavení.

Pro koho to děláme

Pro ženy, které touží po miminku, cítí potřebu slavnostně projevit své přání.
Kruh vytvoří ženy- matky, které již mají děti, je možná přítomnost mladých dívek.
Kruh je jen pro ženy. Pokud mate miminko, klidně si ho vezměte s sebou, jestli budete mit hlídacího tatínka (případně jinou osobu) může být někde v blízkém okolí, ale muž- jen mimo prostor. Děti mohou být s námi, ale je důležité dbat na to, aby to nerušilo ostatní.


Je možnost zajištění dětských dílníček a procházek i několik krát denně- v sousedním prostoru pro hry a tvoření a také venku. Dejte vědět v předstihu, že máte o to zájem.

Ubytování a strava

Spaní- v podkrovních prostorech: na postelech i ve spacáku na karimatkách. Je možnost spát venku ve svém stanu, nebo spacáku, případně ubytovat se v rekreačních zařízeních v blízkém okolí.

Strava vegetarianská, zajíštíme oběd. Budeme mít ovoce, zeleninu, něco na svačinku. V případě speciálních potřeb, dovezte svoje potraviny (obchod je dost daleko).
Počet míst je omezený, proto neodkládejte to a pošlete mi zprávu o zájmu, záměru zúčastnit se.

Program a registrace

V nedělí 22.7. 15:00-16:00- hodinka na to, abychom se všichni dostavili , pro seznámení, uspořádání místa, přípravy na Večer příběhů. Je možné absolvovat i jenom toto odpoledne.

V úterý máme program do 18:00, ale jestli si budeme přát prodloužit setkání a přespat na místě, je to možné, jen doplatíte za nocleh 280 Kč.

Další podrobnosti - e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo na tel.: 777 454 662

Nahoru