Kurz zdravého vaření: Italské menu - Kyselové a přáteléLogo Kyselové a přáteléwww.kyselove.cz
Živá akce

Italské menu

Úroveň: Kategorie:
Základní informace
Termín

Třetí čtvrtek v únoru
16. 2. 2017 od 17,00 do 19,30 hod

Místo
Na tuto akci se již nezle přihlásit

Elegantní, jednoduché a zároveň chutné. To je dobrý popis a pravá realita menu inspirovaného Itálií.

Co budeme vařit?

Čeká nás parádní tříchodové menu inspirováno italskou kuchyní. Naučíme se na něm, jak zvládnout v pohodě a klidu připravit i pestřejší talíř.

Polévka

Minestrone
Italsky znamená „velká polévka“. Může být tak velká, jak si kdo přeje - se spoustou sezónní zeleniny, fazolemi a když přidáme i těstoviny či rýži, poslouží jako hlavní chod.

Hlavní chod

Pasta pesto
Přizpůsobili jsme tradiční italské pesto alla genovese našim podmínkám – a povedlo se! Můžete ho dělat ve spoustě variant hlavní ingredience! Plnou chuť má i bez jediné špetky sýra.

Blanšírovaný daikon s mrkví. 
Salát může být i lehce uvařený! Kombinace daikonu či vodnice s mrkví spolu krásně ladí a krátkým oblanšírováním získá více jemnosti a lépe se nám zažije.

Pickles dalle barbabietole
Řepa má tolik vlastní šťávy, že se dá kvasit jako zelí – nakrouhaná, promačkaná a pořádně zatížená. Čekejte kvašenou specialitku!

Dezert

Hrušky na víně
Jemný a lehký dezert provoněný svitkem skořice. Připravit ho můžeme z červeného, bílého nebo dokonce rýžového vína!

Poznámka: Budeme vařit v makrobiotické kvalitě z rostlinných ingrediencí a dezert budeme sladit s použitím vyvážených sladidel jako je slad a obilný sirup.

Průběh kurzu

Na kurzu dostanete

  • Přehledné studijní materiály se všemi recepty.
  • Malou porci jídla na ochutnání: polévka, hlavní chod i dezert.

Program

Přijeďte prosím zhruba o 5-10 minut dříve, ať co nejvíce využijeme společný prostor a čas.
17:00 - 17:30 Zahájení a teorie. Budeme si povídat o tom, proč je vůbec důležité jíst zdravě a jak to člověk může začít praktikovat.
17:30 - 19:15 Praktická ukázka vaření. Kateřina bude vařit, vy se budete dívat a ochutnávat. Tady budeme vyvracet mýty a všichni zjistíme, že zdravé jídlo chutná báječně a navíc nám je po něm dobře!
19:15 - 19:30 Až všechno uvaříme a ochutnáme, naše setkání oficiálně končí. Můžete se mě poté na něco zeptat a ráda také uslyším váš komentář k jídlu a k celému kurzu.

S sebou si prosím vezměte

  • Dobrou náladu a otevřenou mysl.
  • Můžete si vzít psací potřeby a sešit na poznámky, ale asi to nebude úplně nutné, protože dostanete studijní materiály, kde jsem pro vás všechny recepty i postupy sepsala.

Místo konání

Bude upřesněno

Dáme Vám vědět, až něco dalšího přidáme

Kurzy zdravého vaření

Začínáme tím nejdůležitějším a to je dnes, zdravé jídlo a zdravý pohyb. V roce 2018 se můžeme potkat osobně jak na kurzech zdravého vaření, tak cvičení, nebo přátelských srazů. Vše najdete pod položkou Živé akce.
 

Makrobiotika

Všechny naše akce, kurzy, semináře i recepty jsou v makrobiotické kvalitě. Makrobiotika je víc než jen zdravý životní styl, uchovává a rozšiřuje moudrost našich předků. Jedním z hlavních principů jsou dvě protikladné energie, díky nimž můžete poznat lépe sami sebe, svou rodinu i zlepšit své zdraví. 
 

Články a videa

Aktuality, video recepty, inspiraci a další témata, zdravého životního stylu najdete v sekci Články a videa.

Zdravé recepty

Baví nás vařit a když už něco uvaříme, tak se s Vámi rádi podělíme. Říká se že, z přemíry zdraví člověk ochuraví a proto v našem receptáři naleznete jak ryze zdravé recepty, tak slavnostní pohoštění. Více pod položkou Zdravé recepty.
 

Online průvodce zdravým vařením

Nově jsme pro vás připravili i kompletního průvodce zdravým vařením online na těchto stránkách. Absolvujete ho formou videí se studijními materiály i konzultační podporou. Všechny online kurzy můžete absolvovat zde: Online kurzy zdravého vaření.
Nahoru