Zrnosetí 2018Logo Kyselové a přáteléwww.kyselove.cz
Živá akce

Zrnosetí 2019

Úroveň: Kategorie:
Základní informace
Termín

Středa státní svátek
1. května 2019 od 9:00 do 19:00

Místo

PRAHA, Toulcův dvůr
Kubatova 32/1, PRAHA 10,
MHD zastávka Toulcův Dvůr
Zobrazit na mapě

Lektor

Honza Jícha
Dagmar Lužná
Martina Suchánková
Bob Carr
Jan Kysela
Kateřina Kyselovi
Ota Reiss

Na tuto akci se již nezle přihlásit

 

Zrnoseti-fotky

 

 

Místo konání
Toulcův Dvůr, Kubatova 32/1, PRAHA 10, MHD zastávka Toulcův Dvůr, zobrazit na mapě.

Termín
Středa - státní svátek, 1. května 2019 od 9.00 do 19.00

Vstupné
Vstupné 180 Kč, děti do 16 let 50 Kč, do 4 let zdarma, 2 rodiče+děti 400 Kč

Pořádá: Zrnění, o.s. Zájemci o prodejní místa: Pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

PŘEDNÁŠKY

9:15 - 10:30 - Škola současnosti a budoucnosti

Honza Jícha

Příspěvek k diskusi o českých školách přednese dlouholetý pedagog a ředitel alternativní základní školy (www.naseskola.eu) a vydavatel časopisu Zrnění. Přednáška s besedou je určena všem, kdo o tématu přemýšlejí a třeba by i rádi své děti vzdělávali jinak než ve státní škole.


10:45 - 12:15 Jak se ze schopné ženy nestát mužem

Dagmar Lužná
Nejen vyladěný makrobiotický talíř, ale i zvýšení sebedůvěry v „jinových“ aspektech života ženy - posílení citu, pocitů a soucitu nás vynese na vlnu ženského plynutí po proudu života. Přednáší Dagmar Lužná, autorka oblíbených makrobiotických kuchařek a majitelka Studia Luna v Olomouci.


13.30 - 15.00 Očkování

Martina Suchánková
Zvažujete jak, čím, kdy nebo zda vůbec nechat své děti očkovat? Může být očkování pro dítě rizikové? Nové poznatky a zkušenosti včetně aktuálního pohledu na epidemii spalniček přednese zakladatelka spolku ROZALIO - Rodiče za lepší informovanost a svobodnou volbu v očkování.


15:15 - 16:45 Přírodní léčebné prostředky

Bob Carr, Kateřina Kyselová, Jan Kysela, Ota Reiss
Praktická ukázka přípravy léčebných nápojů a pokrmů na všechny orgány a jejich jin/jang nerovnováhu, a také ukázka vnějších aplikací (zábaly, minerální obklady z kostivalu, použití zásadité kůry atd.).

Zrnosetí 2018

KULTURNÍ VYSTOUPENÍ


17:00 - 18:00 Koncert

Honza Jícha a kapela

PRODEJCI

Danfood

www.makrobiotika.cz

DanfoodDan Doležal se svou firmou Danfood nám na Zrnosetí poskytl speciální cenovou nabídku - všechny jeho kvalitní produkty od základních potravin přes pochutiny, dochucovadla, vybavení do kuchyně až po ekodrogerii nakoupíte se slevou báječných 15%! Pokud chcete mít jistotu, že přiveze to, co byste rádi nakoupili, udělejte si u něj objednávku předem a to nejpozději do 29. dubna. Dan vám pak zboží přiveze na Zrnosetí, tedy dostanete slevu, a ještě ušetříte na poštovném. Za nás doporučujeme především velmi kvalitní celozrnnou rýži Calasparra nebo La Gallinella a také speciality jako je sladká rýže nebo sladké jáhly či černé sójové boby, ale také natto miso či bílé miso Shiro a sušené tofu a fu... Zkrátka u Dana najdete produkty, které nenabízí snad nikdo jiný v ČR.


 

Dobroshop & Dobrokáva

www.dobroshop.cz, www.facebook.com/dobrokava
Už jste někdy ochutnali pečivo nebo sladové kuličky či další delikatesy od Marušky a Pavla Brennerových? Ne? Tak máte jedinečnou příležitost si pochutnat jak přímo na Zrnosetí, tak se zásobit na domů na pondělní snídani. Brennerovi mají svou vlastní kavárnu - Dobrokáva - v Dobřichovicích, kde můžete jejich produkty zakoupit každý den a ještě si posedět v příjemném prostředí. Potkat se s nimi ale můžete i na všemožných trzích po celé ČR a právě nesmí chybět i na Zrnosetí. Samozřejmostí je, že pečou z kvalitních surovin, bez použití cukru, ke slazení používají nejčastěji Dobroslad - ječmenný slad anebo obilné sirupy.


Česká Bio Móda

Česká BIO módawww.ceskabiomoda.cz
Značka Česká bio móda používá výhradně materiály, které jsou vyráběny v souladu s přírodou. Adéla Stonjeková si vzala do parády poměrně nedávno vzniklý trh s oblečením v bio kvalitě, který podle ní postrádal dostatečně širokou nabídku soudobých střihů a designu. Adéla proto využila svého potenciálu výtvarnice k vytvoření sebevědomé a nadčasové módy, která je ekologická a bio.


Biošatník

Bio šatníkwww.biosatnik.cz
Anička Beránková, autorka značky Biošatník, píše na svých stránkách: To, co děláme, děláme z nadšení. Fascinují nás barvy a tvary přírody, i lidský um, který dokáže přírodní materiály využít s úctou a respektem. Nabízíme Vám oblečení ušité v České Republice, z certifikovaných materiálů a v eco a fairtrade kvalitě. Naše modely jsou výjimečné tím, že jsou ušité z barevně rostlé biobavlny, což je materiál, který se nemusí barvit a je tedy maximálně šetrný k pokožce i k přírodě.


Renata Součková - Zrozena pro krásu - Oblečení pro ženy i muže

Renata Součkováwww.zrozenaprokrasu.cz
Oblečení pro ženy i muže šité s láskou a citem. Renata dokáže ušít krásné romantické rozevláté šaty i krátké sukně pro sportovnější povahy, ale také krásné košile a další kousky pro pány. Podívejte se na její stránky nebo se nechte překvapit, s čím přijede na Zrnosetí!


Jitka Unčovská- domácí kompoty a marmelády bez cukru!

Zavařovat bez cukru, aby to dobře chutnalo, to je panečku umění spojit to nejlepší z přírody a zároveň lidský um. Jitka je na to specialista, tak se těště na domácí pochoutky z jejího vlastního sadu, který má kousek od Adršpachu, v čisté přírodě. To je snad víc než BIO.

 


Ota Reiss - domácí výroba tempehu, natta, amazaké, jogurtů, kváskového chleba

 www.sanapekarna.czReissovi
Ota se zabývá přípravou domácího tempehu, natta, kváskového chleba a dalších domácích produktů. Pořádá kurzy, kde předává jednoduché postupy, jak doma vše vyrobit. Na Zrnosetí bude mít přednášku spolu se svou ženou Petrou a také stánek s pekárničkami, které umí vyrobit právě všechny zmíněné pochoutky.


Pedrin - Krásné dřevo

www.krasnedrevo.cz
Pedrin vyrábí nádherné vyřezávané lžíce, misky, šperky a další překrásné předměty ze dřeva různých druhů. Pedrin dokáže najít ve dřevu přesně to, čím se má stát a vdechne tak každé věci neobyčejného ducha.


 

a další prodejci...

 

 
 
 
 
Nahoru