Zrnosetí 2018Logo Kyselové a přáteléwww.kyselove.cz
Živá akce

Zrnosetí 2018

Úroveň: Kategorie:
Základní informace
Termín

První neděle v květnu
6. května 2018 od 9:00 do 19:00

Místo

PRAHA, Toulcův dvůr
Kubatova 32/1, PRAHA 10,
MHD zastávka Toulcův Dvůr
Zobrazit na mapě

Lektor

Klára Jíchová
Ota a Petra Reissovi
Bob Carr
Kateřina Kyselová
Helča Škrdíková
Miroslav Ešner
Honza Jícha

Na tuto akci se již nezle přihlásit

 

Zrnoseti-fotky

 

 

Místo konání
Toulcův Dvůr, Kubatova 32/1, PRAHA 10, MHD zastávka Toulcův Dvůr, zobrazit na mapě.

Termín
Neděle 6. května 2018 od 9.00 do 19.00

Vstupné
180 Kč, děti do 16 let 50 Kč do 4 let zdarma, rodina 350 Kč (máma, táta a děti), páry 300 Kč

Pořádá: Zrnění o. s. Zájemci o prodejní místa: Pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

Error : Please select some lists in your AcyMailing module configuration for the field "Automatické zařazení do seznamu" and make sure the selected lists are enabled

Nezávazná registrace.
Není nutné se registrovat, ale nezávaznou registrací získáte následující:
1. Týden před zahájením akce vám zašleme upozornění.
2. Rezervujeme vám studijní materiály k lekci vaření (zdarma).
3. Budeme vás informovat o změnách a novinkách programu.
 

 

 PŘEDNÁŠKY

9:15 - 10:00 Aby dětem zdravá výživa neškodila

Klára Jíchová se svými dětmiKlára Jíchová
Když se rodiče rozhodnou, že chtějí, aby jejich rodina jedla zdravěji, často přijdou mnohé obavy o děti. Jestli dostanou všechny důležité látky z "nových" potravin, jestli nebudou vyčleněni z kolektivů a tak dále.

Dlouholetá lektorka v oblasti péče o děti, zkušená maminka 4 dětí a učitelka na základní škole, Klára Jíchová, se s námi podělí o své postřehy "z terénu" a společně si odpovíme na otázky jak výživové, tak psychologické.

  • Jde zajistit příjem vitaminu B12 ve veganské stravě?
  • Jak je na tom železo, vápník, vitamin D?
  • Jak zajistit správnou míru bílkovin, sacharidů a tuků ve stravě, která je založena na rostlinných zdrojích?
  • Jak zařídit, aby se dítě cítilo dobře v běžném dětském kolektivu i se "svým jiným jídlem"?
  • Jak jednoduše sdělit dětem, že je důležité jíst zdravě a zároveň neodsuzovat ostatní, kteří zdravě nejí?

10:15 - 11:15 Zdravá výživa pro sport a aktivní život bez chemických doplňků

Ota a Petra Reissovi
Je možné i v dnešní době ve sportu dosahovat skvělých výsledků, aniž by se člověk dopoval chemickými doplňky? Jak vybírat jednotlivé druhy obilovin a zelenin pro jednotlivé druhy sportů a fyzické zátěže? Potřebuje sportovec živočišné potraviny? Rady zkušených sportovců, lektorů a rodičů vrcholové sportovkyně.

Ota, Petra a jejich dcera Jana byli hosty pořadu Dobré ráno:


11.30 - 12.15 Život bez odpadu, Czech Zero Waste

Helča z Czech Zero WasteHelena Škrdlíková
Unikátní hnutí "Zero waste" se rapidně šíří po celém světě s jednotnou myšlenkou: přestat produkovat tolik odpadu! Alarmující stav (i) našich lesů, polí, ale hlavně řek, moří a oceánů burcuje k tomu, abychom začali přemýšlet nad tím, jak žít tak, abychom neprodukovali odpad. Nad tím se zamýšlí trojice žen z Czech Zero Waste, které se rozhodly, že inspirují svoji zemi, abychom i my v ČR začaly hledat cesty, jak redukovat svůj odpad. Krátké představení projektu z úst jedné z autorek najdete zde: https://slideslive.com/38901739/czech-zero-waste.


13:45 - 14:30 Kompletní eliminace autismu metodou CEASE

Miroslav Ešner
Co je příčinou autistických disfunkcí, čeho se vyvarovat, jak je rozpoznat a hlavně jak je odstranit.  Autor metody Tinus Smits plně navrátil všech 300 případů s kterými pracoval. Taková úspěšnost nemá ve světě léčení obdobu. Informace jsou velice poučné pro všechny rodiče, hlavně pro ty nastávající a čerstvé. Tinus naprosto jednoznačně prokázal z čeho tyto poruchy vznikají. Často si ani neuvědomujeme, že zvýšená nemocnost, poruchy chování, hyperaktivita, agresivita a opožděný vývoj dětí mají společnou příčinu.

 

 LEKCE VAŘENÍ

14:45 - 16.30 Jak trvale skoncovat s alergiemi

Bob Carr a Kateřina Kyselová
Na této přednášce spojené s praktickou ukázkou vaření probereme příčiny většiny alergií a jaké změny udělat v jídelníčku, abychom se jich trvale zbavili. Budeme mluvit o alergiích pylových, potravinových (lepek, mléčné výrobky, ořechy, ...) , ale i o astmatu a dalších. Uvaříme spoustu delikates, které  chutnají a zároveň uzdravují.

Zrnosetí 2018

 KULTURNÍ VYSTOUPENÍ

Od 13:45 Odpolední divadlo pro děti

Po obědě bude probíhat v dětském koutku divadlo pro děti (paralelně s programem přednášek).


16:35 - 16:55 Divadlo - O Perníkové chaloupce

Divadelní vystoupení: Svérázný způsob, jak se zbavit závislosti na cukru.


17:00 - 18:00 Koncert

Honza Jícha a kapela a možná bude i divadlo pro děti, ale to ještě nemůžeme slíbit, slíbit se ale dá vyžití pro děti

PRODEJCI

Danfood

www.makrobiotika.cz

DanfoodDan Doležal se svou firmou Danfood nám na Zrnosetí poskytl speciální cenovou nabídku - všechny jeho kvalitní produkty od základních potravin přes pochutiny, dochucovadla, vybavení do kuchyně až po ekodrogerii nakoupíte se slevou báječných 15%! Pokud chcete mít jistotu, že přiveze to, co byste rádi nakoupili, udělejte si u něj objednávku předem a to nejpozději do středy 2. května. Dan vám pak zboží přiveze na Zrnosetí, tedy dostanete slevu, a ještě ušetříte na poštovném. Za nás doporučujeme především velmi kvalitní celozrnnou rýži Calasparra nebo La Gallinella a také speciality jako je sladká rýže nebo sladké jáhly či černé sójové boby, ale také natto miso či bílé miso Shiro a sušené tofu a fu... Zkrátka u Dana najdete produkty, které nenabízí snad nikdo jiný v ČR.


 

Dobroshop & Dobrokáva

www.dobroshop.cz, www.facebook.com/dobrokava
Už jste někdy ochutnali pečivo nebo sladové kuličky či další delikatesy od Marušky a Pavla Brennerových? Ne? Tak máte jedinečnou příležitost si pochutnat jak přímo na Zrnosetí, tak se zásobit na domů na pondělní snídani. Brennerovi mají svou vlastní kavárnu - Dobrokáva - v Dobřichovicích, kde můžete jejich produkty zakoupit každý den a ještě si posedět v příjemném prostředí. Potkat se s nimi ale můžete i na všemožných trzích po celé ČR a právě nesmí chybět i na Zrnosetí. Samozřejmostí je, že pečou z kvalitních surovin, bez použití cukru, ke slazení používají nejčastěji Dobroslad - ječmenný slad anebo obilné sirupy.


Česká Bio Móda

Česká BIO módawww.ceskabiomoda.cz
Značka Česká bio móda používá výhradně materiály, které jsou vyráběny v souladu s přírodou. Adéla Stonjeková si vzala do parády poměrně nedávno vzniklý trh s oblečením v bio kvalitě, který podle ní postrádal dostatečně širokou nabídku soudobých střihů a designu. Adéla proto využila svého potenciálu výtvarnice k vytvoření sebevědomé a nadčasové módy, která je ekologická a bio.


Biošatník

Bio šatníkwww.biosatnik.cz
Anička Beránková, autorka značky Biošatník, píše na svých stránkách: To, co děláme, děláme z nadšení. Fascinují nás barvy a tvary přírody, i lidský um, který dokáže přírodní materiály využít s úctou a respektem. Nabízíme Vám oblečení ušité v České Republice, z certifikovaných materiálů a v eco a fairtrade kvalitě. Naše modely jsou výjimečné tím, že jsou ušité z barevně rostlé biobavlny, což je materiál, který se nemusí barvit a je tedy maximálně šetrný k pokožce i k přírodě.


Slovanské oděvy - RODUSLAVA

www.roduslava.cz
Unikátní projekt Evy, která se snaží přiblížit tradiční slovanský materiál, len, naší dnešní době. Na svých stránkách o projektu píše: Poznáváním slovanské kultury se stáváme tím, kým jsme. Celiství, radostní a věrní sami sobě. Díky poznání sebe, probouzíme v lidech sounáležitost se svou kulturou a vnitřní sílou.  Skrze slovanskou módu, její vnější krásu, pomáháme objevovat a probouzet i krásu vnitřní.


Renata Součková - Zrozena pro krásu - Oblečení pro ženy i muže

Renata Součkováwww.zrozenaprokrasu.cz
Oblečení pro ženy i muže šité s láskou a citem. Renata dokáže ušít krásné romantické rozevláté šaty i krátké sukně pro sportovnější povahy, ale také krásné košile a další kousky pro pány. Podívejte se na její stránky nebo se nechte překvapit, s čím přijede na Zrnosetí!


Jitka Unčovská- domácí kompoty a marmelády bez cukru!

Zavařovat bez cukru, aby to dobře chutnalo, to je panečku umění spojit to nejlepší z přírody a zároveň lidský um. Jitka je na to specialista, tak se těště na domácí pochoutky z jejího vlastního sadu, který má kousek od Adršpachu, v čisté přírodě. To je snad víc než BIO.


Kvalitní čokoláda bez cukru - UMBRA

Pokud máte rádiu čokoládu, ale nechcete jíst cukr a také myslíte na ekologii a nechcete kupovat nic s palmovým tukem, tak vás potěšíme. Na Zrnosetí přijede i čokoláda všech snů - bez cukru, pouze s kakaovým máslem, slazena obilnými slady a sirupy! V nabídce budou jak klasické tabulky různých příchutí, tak i tyčinky a oblíbené pralinky a bonbóny.
Naše dcera Lada vzpomíná na minulý rok: A mami, řekni jim, že ty nalámané kousíčky, ty jsou zdarma! Ty se nemusí platit! A ty takhle v řádku čokoládky ty jsou za peníze a když si je koupíte, tak můžete všelijaké ochutnat... :-D Jo a my jsme s Kristinkou všechny ty nalámané snědly.


Ota Reiss - domácí výroba tempehu, natta, amazaké, jogurtů, kváskového chleba

 www.sanapekarna.czReissovi
Ota se zabývá přípravou domácího tempehu, natta, kváskového chleba a dalších domácích produktů. Pořádá kurzy, kde předává jednoduché postupy, jak doma vše vyrobit. Na Zrnosetí bude mít přednášku spolu se svou ženou Petrou a také stánek s pekárničkami, které umí vyrobit právě všechny zmíněné pochoutky.


Pedrin - Krásné dřevo

www.krasnedrevo.cz
Pedrin vyrábí nádherné vyřezávané lžíce, misky, šperky a další překrásné předměty ze dřeva různých druhů. Pedrin dokáže najít ve dřevu přesně to, čím se má stát a vdechne tak každé věci neobyčejného ducha.


 

a další prodejci...

Error : Please select some lists in your AcyMailing module configuration for the field "Automatické zařazení do seznamu" and make sure the selected lists are enabled

Nezávazná registrace.
Není nutné se registrovat, ale nezávaznou registrací získáte následující:
1. Týden před zahájením akce vám zašleme upozornění.
2. Rezervujeme vám studijní materiály k lekci vaření (zdarma).
3. Budeme vás informovat o změnách a novinkách programu.

 

 
 
 
 
Nahoru