Kompletní kurz zdravého vařeníLogo Kyselové a přáteléwww.kyselove.cz
Živá akce

Kompletní kurz zdravého vaření

Pokud si myslíte, že pořádáme akce, které mají
smysl, pomozte nám je prosím šířit. Děkujeme
.
poslat emailem
Úroveň: Kategorie:
Základní informace
Termín

První týden v srpnu
Pátek 3. srpna 2018 od 16,00
Pátek 10. srpna 2018 do 13,00

Místo

Centrum Wonder Full Life
Horní 57, Teplice nad Metuji (mapa)

Lektor

Bob Carr, Kateřina Kyselová, Jan Kysela, Vendula Carr a hosté...

Platba
Počet osob
kurzovné
12000 Kč

 Posláním tohoto kurzu je naučit se připravit chutné a zdravé jídlo pro celou rodinu, ale také vařit jídla léčebná, abychom mohli vzít zdraví do svých vlastních rukou.


Méně teorie, více praxe

Tento kurz bude především praktický, absolvujete

 • 19 hodin přednášek na různá témata,
 • 27 hodin cvičení, příkladů, kvízů, prací ve skupinách i samostatně,
 • 11 hodin lekcí vaření s různým zaměřením.

Co vše se na kurzu naučíme?

Hlavním tématem kurzu je poznat příčinu problému (zdraví, psychika, vztahy) a udělat v životě správnou nápravu - v jídelníčku, pohybu, myšlení a životním stylu. K tomu se budeme potřebovat naučit několik základních technik jako diagnostiku, návrh talíře, praktické vaření a doplňkové masáže, ozdravné procedury a cvičení. Nyní si představíme, co vše se v kurzu naučíte.


Návrh talíře

Naučíte se sestavit v harmonický celek snídaně, svačiny, hlavní chody, polévky, saláty, kondimenty i dezerty. Jídlo by vás mělo podporovat v tom, co děláte proto se naučíme navrhovat jídlo:

 • Léčebné (pro posílení orgánů)
 • Pro celou rodinu (pro každého něco)
 • Pro návštěvy (extra porce chuti)
 • Pro sportovce (vydatné a dynamické)
 • Na cesty i do práce (jednoduše do krabičky)
 • Na párty (připravíme i raut)

Prostě a jednoduše pak už zvládnete vše, co máme v receptáři a ještě mnohem více.


Praktické lekce vaření

Navrhli jsme pro vás celkem 9 kompletních lekcí vaření vaření, na kterých probereme základní i pokročilé techniky přípravy potravin:

 • Obiloviny - 10 různých technik přípravy (vaření, pečení, hrnec v hrnci, pražení, kombinované a další), výběr, skladování, mytí, máčení, solení, ...
 • Luštěniny - výběr, skladování, koření, základní příprava, vaření, pečení, pražení, luštěninové omáčky a polévky, jak dobře strávit luštěniny, ...
 • Zelenina - 20 technik přípravy, výběr, skladování, mytí, krájení, ...
 • Kondimenty - neboli silné chutě na talíři, slané, pikantní, kyselé a mnoho dalších, ...
 • Polévky - lehké letní, husté zimní, zeleninové, luštěninové, krémové, ...
 • Dezerty - naučíme připravovat dezerty jemné i slavnostní, které uspokojí chutě na sladké bez použítí cukru.


Základy cvičení DO-IN a masáží shiatsu

Každé ráno si zacvičíme DO-IN. Bob pro vás vytvořil rychlou základní sestavu, kterou budeme cvičit každý den, abyste si vytvořili návyk, a poté už pokračovali doma sami. Budeme probouzet naši energii díky speciální auto masáži a znalosti bodů a energetických drah, které korespondují s určitými orgány. Například bod mezi ukazováčkem a palcem, jak je vidět na obrázku, koresponduje s činností tlustého střeva, proto pokud ho zmáčkneme, můžeme hned zjistit jeho stav.

Den zakončíme společnou lekcí masáží shiatsu. Opět jsme připravili jednoduchou základní sestavu, která je vhodná pro každého, je zkrátka univerzální. Projedeme v ní všechny základní dráhy i důleživé body, abychom měli více energie, byli relaxování a dobře se nám spalo.


Domácí lékárna

Důležitou součástí našich nově nabitých vědomostí  a dovedností bude i domácí ošetřování akutních problémů.

Podíváme se na nejčastější poranění jako odřeniny, řezné rány, zlomeniny, vymknutý kloub, pohmožděniny a naučíme se je ošetřit přírodním způsobem. Naučíte se zázvorové a solné obklady, nori náplast, chlorofilovou náplast, obklady na zlomeniny, otoky atd.

Dále si řekneme něco o častých nemocech jako angína, chřipka, bolest hlavy, horečka, nevolnost, ucpané dutiny a představíme si různé přírodní techniky a recepty, které nám pomohou rychle se uzdravit a pochopit příčinu těchto nepříjemností.


Základy diagnostiky

Když se na vás podívá mistr šéfkuchař, hned ví, co a jak pro má uvařit. Váš obličej mu totiž prozradí v jakém stavu jsou naše jednotlivé orgány.

Na tomto kurzu se naučíme základní diagnostiku obličeje. Díky barvám, vráskám, stavu naší pokožky a dalších indícií zjistíme, jak jsou na tom všechny orgány jako žaludek, slinivka a slezina, dvanácterník, tenké střevo, tlusté střevo, srdce, játra, ledviny, plíce a další.


Například stav jater se nám ukazuje mezi obočím. Pokud tam najdeme hluboké vodorovné vrásky, znamemá to, že naše játra jsou příliš stažená přemírou soli a pečiva. Takový člověk bude mít sklony se rozčilovat. Je tedy dobré játra uvolnit lisovanými saláty, čajem s citronem, nebo čerstvou zelenou zeleninou. Poté zmízí pocity vzteku a agrese. Obdobně budeme přistupovat ke všem ostatním orgánům, abyste si mohli vyladit své tělo podle svých představ.

V diagnostice se podíváme i na emoce. Řekneme si jak vařit na posílení odvahy, trpělivosti, radosti, abyste si věděli rady, nebo abyste dokázali dokončovat své záměry.

S sebou si vezměte fotografie těch, pro které se chystáte vařit a společně budeme moci udělat diagnostiku a návrh jídelníčku.


Předběžný harmonogram kurzu

Kompletní kurz zdravého vařeníZměna programu je vyhrazena.

Studijní materiály

Ke kurzu dostanete kompletní studijní mateirály, které obsahují základní i pokročilé techniky přípravy obilovin, luštěnin, zeleniny a dezertů včetně receptů s detailními postupy. Můžete se podívat do obsahu:

S sebou

 • Prkénko, nůž a zástěru,
 • psací potřeby,
 • přezůvky,
 • oblečení do přírody a na cvičení,
 • dobrou náladu!

Registrace

Přihlásit se na tento kurz můžete vpravo nahoře vedle videa, tam najdete registrační formulář.  Případně můžete napsat na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo zavolat na 499 599 524, kde Vás také registrujeme a podáme i bližší informace.
Pokud se přihlásíte dříve budete mít nižší cenu dle této tabulky:

Čas registrace Do konce června Od července
Plná penze v BIO kvalitě 2 800 Kč 3 000 Kč
Ubytování na pokoji a pronájem centra 3 000 Kč 3 000 Kč
Kurzovné, stud. materiály, organizace 5 200 Kč 6 200 Kč
Ostatní náklady 1 000 Kč 1 000 Kč
Cena celkem 12 000 Kč 13 000 Kč

Cena je za kompletní kurz včetně plné penze, ubytování a studijních materiálů.

Pro závaznou registraci stačí uhradit zálohu 3.000 Kč. Doplatek je poté možné uhradit kdykoliv před začátkem kurzu na účet, nebo v hotovosti na místě.

Po domluvě je možné vzít s sebou své dítě, nebo doprovod za cenu 8.000 Kč.

Pomocníci jsou také vítáni, budete mít na starost úklid kuchyně v době osobního volna za sníženou cenu 8.000 Kč Již obsazeno.

 

Nahoru