Kurz zdravé výživyLogo Kyselové a přáteléwww.kyselove.cz

Používáme cookies.

Pro lepší funkčnost našich stránek, analýzu návštěvnosti a personifikaci reklam používáme technologii cookies. Kliknutím na tlačítko rozumím souhlasíte s jejich používáním.

Rozumím
Živá akce

Kurz zdravé výživy I.

Úroveň: Kategorie:
Základní informace
Termín

Od 26. ledna 2020, 12:00
Do 1. února 2020, 15:00

Místo
Turistická ubytovna Skryje
Skryje nad Berounkou
okres Rakovník, č.e. 124 (mapa)
Lektor

Bob Carr, Kateřina Kyselová, Jan Kysela, a možná hosté...

Platba
Počet osob
kurzovné
9500 Kč


Co vše se naučíte?

Hlavním cílem kurzu je naučit vás, jak můžeme vyladit své zdraví, chování i výkon podle svých představ. 

Naučíte se připravovat zdravé jídlo jak při vážné nemoci, tak i pro lepší výkon ve sportu, pro utlumení běžných problémů (zažívací potíže, bolesti zad, kloubů, alergie, ...), nebo na zvýšení vaší vitality a imunity. Zaměříme se především na vztah výživy a našeho zdraví a chování. Podíváme se ale také na různé techniky cvičení, masáží a domácích léčebných prostředků, které vám v tom pomohou.

Držíme se hesla méně teorie a více praxe!

Tento kurz je velmi praktický, budete navrhovat jídelníčky ve skupinách, společně vařit, cvičit a budou i masáže. Absolvujete:

  • 21 hodin lekcí vaření s různým zaměřením.
  • 23 hodin cvičení, příkladů, kvízů, prací ve skupinách i samostatně,
  • 14 hodin přednášek na různá témata a mnoho z nich vám zůstane i online.

Méně teorie více praxe


3 unikátní přístupy v návrhu jídelníčku

Naučíte se navrhovat snídaně, obědy, večeře, svačiny, dezerty, saláty i kondimenty. Každá situace si žádá jiný postup návrhu jednotlivých chodů a proto se na tomto kurzu naučíte celkem 3 přístupy jak je možné konstruovat jídelníček:


Absolvujete praktické lekce vaření

Navrhli jsme pro vás sadu kompletních lekcí vaření vaření, na kterých probereme základní i pokročilé techniky přípravy potravin:

  • Obiloviny - 10 různých technik přípravy (vaření, pečení, hrnec v hrnci, pražení, kombinované a další), výběr, skladování, mytí, máčení, solení, ...
  • Luštěniny - výběr, skladování, koření, základní příprava, vaření, pečení, pražení, luštěninové omáčky a polévky, jak dobře strávit luštěniny, ...
  • Zelenina - 20 technik přípravy, výběr, skladování, mytí, krájení, ...
  • Kondimenty - neboli silné chutě na talíři, slané, pikantní, kyselé a mnoho dalších, ...
  • Polévky - lehké letní, husté zimní, zeleninové, luštěninové, krémové, ...
  • Dezerty - naučíme připravovat dezerty jemné i slavnostní, které uspokojí chutě na sladké bez použití cukru.

Po absolvování těchto lekcí byste měli zvládnout připravit vše, co máme v receptáři a ještě mnohem více.


Domácí lékárna

Podíváme se na nejčastější poranění jako odřeniny, řezné rány, zlomeniny, vymknutý kloub, pohmožděniny a naučíme se je ošetřit přírodním způsobem. Naučíte se zázvorové a solné obklady, nori náplast, chlorofilovou náplast, obklady na zlomeniny, otoky atd.

Dále si řekneme něco o častých nemocech jako angína, chřipka, bolest hlavy, horečka, nevolnost, ucpané dutiny a představíme si různé přírodní techniky a recepty, které nám pomohou rychle se uzdravit a pochopit příčinu těchto nepříjemností.


Základy diagnostiky

Když se na vás podívá mistr šéfkuchař, hned ví, co a jak má uvařit, aby vám bylo lépe. Váš obličej mu totiž prozradí, v jakém stavu jsou jednotlivé orgány.

Na tomto kurzu se s Bobem Carrem naučíme základní diagnostiku obličeje. Díky barvám, vráskám, stavu naší pokožky a dalších indíciích zjistíme, jak je na tom náš žaludek, slinivka a slezina, dvanácterník, tenké střevo, tlusté střevo, srdce, játra, ledviny, plíce a další.

V diagnostice se podíváme i na emoce. Řekneme si, jak vařit pro posílení odvahy, trpělivosti, radosti, abyste si věděli rady nebo abyste dokázali dokončovat své záměry.


Základy cvičení DO-IN a masáží shiatsu

Každé ráno si zacvičíme sestavu DO-IN. Bob pro vás vytvořil rychlou základní sestavu, kterou budeme cvičit každý den, abyste si vytvořili návyk, a poté už pokračovali doma sami. Budeme probouzet naši energii díky speciální auto masáži a znalosti bodů a energetických drah, které korespondují s určitými orgány. 

Den zakončíme společnou lekcí masáže shiatsu. Opět jsme připravili jednoduchou základní sestavu, která je vhodná pro každého, je zkrátka univerzální, příjemná a skvěle použitelná v rodinném životě.


Online sekce a studijní materiály

Dostanete přístup ke všem online kurzům zdravé výživy na 1 rok

V rámci tohoto kurzu dostanete také přístup ke všem online kurzům zdravé výživy na 1 rok.

Záznam teoretických přednášek Boba Carra

Když si něco na kurzu nestihnete zapamatovat nebo zapsat, nemusíte zoufat, po absolvování kurzu budete mít doživotní přistup do "Online sekce kompletního kurzu zdravého vaření", ve které najdete, tabulky a přehledy, odkazy různé témata, které na kurzu nestihneme probrat, ale hlavně všechny teoretické přednášky Boba Carra a také sestavu masáží shiatsu. Nyní je v online sekci přes 11 hodin videolekcí!

        

Studijní materiály

Ke kurzu dostanete obsáhlé (přes 300 stran), ale zároveň velmi přehledné studijní materiály, které obsahují základní i pokročilé techniky přípravy obilovin, luštěnin, zeleniny a dezertů včetně receptů s detailními postupy. Můžete se podívat do obsahu:

Jak celý kurz přesně probíhá?

Výukový program probíhá v těchto 3 krocích:

1. Krok: Studijní materiály s online kurzy

Po úspěšné registraci vám do 5 dnů zpřístupníme online kurzy zdravé výživy (ObilovinyLuštěninyZeleninaDezertyKvašená zelenina), které je vhodné před kurzem shlédnout.

2. Krok: Týdenní výukový program

Absolvujete s námi týdenní výukový program ve Wonderfull Life Centru, kde vše uvedeme do praxe.

3. Krok: Online sekce kompletního kurzu

Po ukončení budete mít doživotní přístup k online sekci kompletního kurzu se spoustou výpisků z kurzu, receptů a kompletně zaznamenané teorie od Boba Carra formou videí.

Ceny a registrace

Přihlásit se na tento kurz můžete vpravo nahoře vedle videa, tam najdete registrační formulář. Případně můžete napsat na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., nebo zavolat na 499 599 524, kde Vás také registrujeme a podáme i bližší informace.

Rozpis služeb a cen

Cena účastníka je za 1 osobu včetně kurzovného, plné penze, ubytování, studijních materiálů, online kurzů a online sekce je 9.500 Kč.  

Pro závaznou registraci stačí uhradit zálohu 3 000 Kč. Doplatek se hradí v hotovosti na místě konání akce.

Doprovod

Na kurz je možné si sebou vzít doprovod (manžela, děti, přítele, ...) za cenu 5.000 Kč, který se neúčastní výukového programu a v jeho ceně není zahrnuta strava, kterou je možné si dokoupit dle potřeby za cenu 80 Kč - snídaně, 150 Kč - oběd, 50 Kč - dezert, 120 Kč - večeře, nebo 400 Kč na den. Poloviční porce jsou účtovány za 70% ceny.

Doprovod nesmí nijak narušovat průběh výuky.

Ptejte se nás

Individuální přístup

Pokud máte dotazy ohledně tohoto kurzu, nebo zdravého stravování kontaktujte nás. Můžete nám zavolat klidně hned na tel. 499 599 524, nebo použít kontaktní formulář níže a my vám poté můžeme podat bližší informace.

Kontaktní formulář

 

Nahoru