Jáhlová kaše s dýní - Zdravý receptLogo Kyselové a přáteléwww.kyselove.cz

Jáhlová kaše s dýní

Tento recept je volně šířitelný, budeme rádi, když potěší i Vaše přátele
.
.
poslat emailem
vložit na stránky
tisk
Hrachový lusk

SUROVINY

1 šálek sladkých jáhel (případně amarant),
1 šálek běžných jáhel,
7 šálků vody,
zázvor (množství podle chuti),
dýně hokkaido (množství dle chuti),
sezamový olej (normální nebo pražený - ten má výraznější chuť)
a mořská sůl.

Vše lze zakoupit v každé dobře zásobené zdravé výživě. Kdyby neměli sladké jáhly, zkuste amarant anebo sladkou rýži (pak ale prodlužte dobu varu na cca 50 minut - 1 hodinu).

ÚČINKY NA ZDRAVÍ

Energie: Jáhly jsou jednou z nejvíce jang, tedy stahujících obilovin a dýně patří mezi ty hutnější druhy zelenin, které nás příliš neuvolní. Proto je vhodné kaši vyvážit nasekanou zelenou pikantní natí, ta dodá jídlu nutné svěží (jin) vyrovnání. Máme zde i olej, který vytváří větší dynamiku v energiích i chutích a posouvá pokrm do kategorie posilujících. Takže kaše je vhodná i před fyzickou zátěží. Zázvor je uvolňující a vynese zabudované teplo na povrch, proto je tato kaše ideální v zimních měsících.

Vitalita: Zde záleží na čerstvosti jahel, protože je to sice celozrnná obilovina, ale zbavená klíčku, takže životní sílu ztrácí s časem skladování. Pokud budou čerstvé, bude mít i celý pokrm výtečnou radio-vitalitu.

Kyseliny a zásady: Jáhly jsou obilovina, která se chová většinou mírně zásadotvorně. Všechna ostatní zelenina je zásadotvorná, proto je tento recept velmi silně zásadotvorný. Pokud budete unavení = překyselení, máte jasný tip na zdravou snídani.

Účinky na zdraví: Jáhly jsou žluté, kulaté a sladké, což jsou všechno znaky, která napovídají, že budou léčebné na střední orgány našeho těla - žaludek, slinivku a slezinu. Stejně na tom je i dýně hokkaido, která navíc svým vzhledem připomíná samotný žaludek. Tento recept je tedy hotové eso při posílení funkce žaludku, slinivky a sleziny. Pomáhá jim v regeneraci, odstraňuje překyselení žaludku, vyrovnává hladinu krevního cukru a pomáhá nás uzemnit a najít pro každou situaci řešení.

Zaslat dotaz nebo komentář

Odeslat dotaz nebo komentář jako host

0
Omezení rozříšření Povolené koncovky souborů: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, rar, txt, xcf, xls, zip, docx, xlsx, rtf 0 / 3
1 Komentáře | Přidej vlastní
  • Návštěvník - miroslava

    Dobrý večer, doporučujete si mmlít svou mouku , ráda bych se dozvěděla jaký mlýnek doporučujete a také kde popřípadě mouku nemletou koupit na Severní Moravě.
    Děkuji moc.

Nahoru