Aplikace pro výpočet délky kosyLogo Kyselové a přáteléwww.kyselove.cz

online kurz
Kosení pro život

Jak vypočítat délku kosy

Náš kalkulátor vypočítá délku kosy za vás. Stačí zadat v pěti krocích potřebné informace.

1. Fyzická kondice

5

1: Velmi slabý člověk.
10: Silný člověk v kondici (velmi fyzicky aktivní, má dobrou koordinaci pohybů)

2. Povaha pozemku

5

1: Velmi nerovný pozemek. (hrbolatý, s velkými krtinci, s kameny).
10: Rovný povrch. (uválcovaný, anglický trávník, golfový green)

3. Kvalita porostu

5

1: Velmi těžce kositelný porost. (dlouhodobě nekosená tráva, stará suchá tráva, ostružiny, drobné nálety, přerostlý porost s kombinací jemné husté trávy a tvrdých stonků, …).
10: Snadno kositelný porost. (jarní jetelíček, pampelišky, bršlice, mladé až středně velké kopřivy).

4. Velikost pozemku

5

1:Stísněný prostor. (vzdálenost mezi keři a květinami je všude menší, než 1.5 m).
10: Prostorný pozemek. (vzdálenost mezi keři a různými překážkami je vždy větší, než 5 m).

5. Vaše váha

70 Kg

Zaslat dotaz nebo komentář

Odeslat dotaz nebo komentář jako host

0
Omezení rozříšření Povolené koncovky souborů: bmp, csv, doc, gif, ico, jpg, jpeg, odg, odp, ods, odt, pdf, png, ppt, rar, txt, xcf, xls, zip, docx, xlsx, rtf 0 / 3
2 Komentáře | Přidej vlastní
 • Jan Hrotek

  Dobrý den.Výborná videa,děkuji.
  Mám několik otázek.Naklepávám podle návodu,ale stále nejsem spokojen s ostrostí ostří.Resp. Nevlní se pod nehtem.:-((Koupil jsem si u Vás kosu Styria Silver 60 naklepanou a také se nevlnilo pod nehtem,bohužel.
  Takže podle návodu,novou kosu zbavím vosku,barvy a obrousím pilníkem do stejné tloušťky.potom naklepu vytahovacím naklepáváním tři řady a na závěr naklepu do nuly.a měl bych mít ostří,které se bude vlnit pod nehtem?Je ten postup správně?Často mi zrcadlové ostří ke konci naklepávání mizí.Čím to může být?Houbičku samozřejmě používám.Děkuji Vám za odpověď.S pozdravem Jan Hrotek

 • Dan

  Zkusím ten postup upřesnit: První průchod naklepání (po předbroušení) vytváří žlábek, který začíná necelý milimetr podél ostří. První průchod tedy nemá vliv na ostrost. Během druhého průchodu se naklepává krajní milimetr tzv. do nulové tloušťky. Pokud je úhel fazet dostatečně ostrý, už po tomto průchodu se bude ostří vlnit nad nehtem. Třetí průchod slouží pro kontrolu, přesné srovnání a vytvrzení již tenkého ostří.
  Vše tedy záleží na tom, jak hodně ostří vytáhnete během prvního a druhého průchodu. Jinými slovy: jak ostrý úhel fazety svírají. Když se ostří vlní nad nehtem- jedná se už o extrémně tenké ostří, které nebude dobře odolávat hrubému porostu a různým překážkám, ale bude dobře kosit jemnou trávu i s jemným brouskem bez nutnosti brzy naklepávat. Naopak v hrubém porostu se může ztupit dříve. Nové kosy od nás proto většinou nebývají naklepané tak, aby se ostří vlnilo nad nehtem. I tak by ale měly snadno kosit normální trávu.

Nahoru