Průběh vydání knihy - Talíř na míruLogo Kyselové a přáteléwww.kyselove.cz

Používáme cookies.

Pro lepší funkčnost našich stránek, analýzu návštěvnosti a personifikaci reklam používáme technologii cookies. Kliknutím na tlačítko rozumím souhlasíte s jejich používáním.

Rozumím

Talíř na míru - jak jsme na tom?

1. korektury - 100%
Opravy 1. korektur - 100%
2. korektury - 100%
Opravy 2. korektur - 100%
Sazba - 90% (plán do 5. dubna)
Finální korektury - 0% (plán do 12. dubna)
Vytištěno - 0% (plán do 26. dubna) 

 

23. 3. 2020

Co se událo od poslední aktualizace:

  • Kompletně jsme celou knihu přepsali dle rad naší redaktorky Kláry Jíchové.
  • Odeslali jsme celou knihu k sazbě.
  • Ze sazby přišlo mnoho podnětů na zlepšení (doplnění ilustrací, textů, ...).
  • Všechny podněty ze sazby jsme opravili, doplnili a zaslali opět do sazby. Mimo jiné jsme doplnily techniky krájení desítkami názorných ilustrací. Vypadají následovně:
  • Vytvořili jsme grafické nutriční tabulky, které původně byly v plánu jen jako tabulka s čísly a níže posuďte samy jestli se nám to povedlo. Najdete v nich rychle množství železa, zinku, vápníku, vitamínů, atd... Myslím, že se máte na co těšit.

 

12. 2. 2020
Receptář je kompletně osazen a pracujeme na opravách chyb, které byly při sazbě nalezeny. Na přepracování teoretické části dle rad Kláry intenzivně pracujeme. Dáváme všem stránkám vkusnější a čtivější charakter. Skládáme jednotlivé části tak, aby byla kniha co nejsrozumitelnější. Připravili jsme kompletní nutriční tabulky, aby každý hned našel ve které potravině je dostatek železa, vitamínu D, B12 nebo zinku. Dodáváme ještě další ilustrace, které si žádá grafička Dominika, jenž knihu sází. Stále dokola knihu čteme a vždycky najdeme část, která jde zlepšit a tak ji zlepšujeme. 

3. 12. 2019
Právě se nám kniha vrátila z druhého čtení Kláry Jíchové, kde bylo zjištěno, že některé pasáže by bylo možné ještě vylepšit, aby byly srozumitelnější. Rozhodli jsme se tak učinit a dali jsme se ještě do pilování teoretické části, přičemž receptář je již uzavřen a pracuje se na sazbě.

12. 11. 2019
Nyní je kniha v sazbě, při které nalézáme ještě nesrovnalosti v receptech. Na fotkách je trochu něco jiného, než v popisu, takže jsme se ještě pustili do předělávání a doplňování receptů. Recepty, přehledy, kurzy, to nám všechno jde. Na čem ale musíme zapracovat, jsou odhady termínů realizace projektů. Tady jsme selhali a naše odhady byly velmi naivní, a způsobili, že na knihu jste již celí natěšení a pořád ji nemáte ve schránce.  Všichni bychom asi chtěli, aby to bylo do těch Vánoc... ale díky předchozím zkušenostem to nemůžeme slíbit. Jediné, co můžeme slíbit, je, že knihu budete mít ve schránce před 18 měsíčním limitem, ke kterému jsme se zavázali díky podmínkám na Startovači. 

Prosíme, zachovejte nám vaši přízeň a veselou mysl, my knihu dodáme. A křest bude! Máme za sebou neskutečné hodiny práce, tak výsledek přece bude stát za to. 

Moc vás zdravíme a přejeme pohodové dny,

Kyselovi

Naše část - HOTOVO

Datum Výchozí stav 9. května 19. května 26. května 9. června
Texty 80% 92% 98% 99%  100%
Ilustrace 0% 55% 65%  70%  98%*
Tabulky, přehledy, grafy 50% 80% 80%  90%  100%

* poslední ilustrace se budou vytvářet s grafikem při sazbě 

Dne 9. června jsme knihu odeslali do nakladatelství Smartpress, se kterým jsme měli dále spolupracovat na sazbě, doplňkových ilustracích (ty chybějící 2%), tisku, distribuci, atd.

2. července - Nakonec jsme se s nakladatelstvím nedomluvili a vydáváme knihu vlastním nákladem. Právě se provádějí gramatické a stylistické korekce, které budou hotovy do konce srpna. V měsíci září plánujeme dát knihu sesadit a v říjnu vytisknout. 

Hned jak budeme vědět termín vydání, napíšeme novinku pro všechny Startovače.

 

Nahoru