Průběh vydání knihy - Talíř na míruLogo Kyselové a přáteléwww.kyselove.cz

Talíř na míru - jak jsme na tom?

1. korektury - 100%
Opravy 1. korektur - 100%
2. korektury - 100%
Opravy 2. korektur - 100%
Sazba - 100% odevzdáno 3. května (plán do 5. dubna)
3. korektury - 100% (plán do 12. dubna)
Opravy 3. korektur - 100%
Přeformátování knihy
 - 100%
Poslední čtení - 100%
Poslední opravy - 100%
Úplně poslední opravy - 100%

Vytištěno - 100%
Odesláno - 140 z 148
Příprava online části - 0%

4. 12. 2020

Včera nám byla z tiskárny kniha úspěšně doručena! Máme ji i s přílohami v krabicích a příští týden ji budeme odesílat. Máme nejen knihu, ale i radost z toho, že se to nakonec povedlo. Děkujeme.

24. 11. 2020

Tiskárna nestihla dodat knihy do 12. 11. kvůli technickým problémům. Domluvili jsme se na novém termínu a to 24. 11. Dnes jsem volal do tiskárny a jejich technické problémy stále trvají. Domluvili jsme se na novém termínu dodání 1. 12.

Takže čekáme a doufáme, že se vše povede a vy startovači, budete mít knihu začátkem prosince.

30. 10. 2020

Dnes jsme odeslali knihu do tiskárny. Termín dodání knih je 12. 11. 2020...

14. 10. 2020

Právě jsme obdrželi konečnou podobu knihy, připravenou k tisku. Teď si ji musíme ještě jednou přečíst a zkontrolovat, jetli vše sedí, jak má a potom... Můžeme tisknout!

11. 10. 2020

13. září jsme obdrželi knihu v novém formátu. Našli jsme v ní chyby (většinou typografického charakteru, nebo nevzhlednosti) a zaslali k opravě.

10. 10. jsme obdrželi zprávu od grafika, že nám celou sesazenou knihu zašle do 18. 10. 2020. Poté ji musíme ještě celou zkontrolovat a chyby odeslat k opravení. Následně půjde kniha do tisku.

Zkrátka: Stále hrajeme ping pong s grafikem, knihu ladíme a věříme, že tato hra má svého konce. Je však velmi těžké určit přesný datum, kdy bude kniha ve vaší schránce. 

27. 8. 2020

Při komunikaci s tiskárnou jsme zjistili, že formát ve kterém má být kniha vytištěna se neshoduje s formátem, ve kterém je osazena, proto musíme knihu přesadit. Současná grafička na to bohužel již nemá čas, a proto jsme oslovili dalšího grafika, který tuto práci udělá. Termín, na kterém jsme se domluvili, je 13. září, kdy bychom měli mít vše připraveno k tisku.

29. 7. 2020

Ze sazby přišla zpráva, že by kniha měla být osazena v polovině srpna. Poté půjde do tisku, takže snad se nám ji na začátku září podaří odeslat do vašich poštovních schránek.

2. 7. 2020

Postoupili jsme do další fáze, kdy jsme obdrželi knihu s finálními korekturami od Honzy Jíchy. Uf, opět nám trochu naložil, ale všechny chyby jsme opravili a téměř všechny podněty na zlepšení jsme vyslyšeli a v knize vše doladili. Nakonec jsme vše odeslali do sazby a nyní tedy čekáme na konečnou podobu knihy v PDF. 

7. 5. 2020

Ze sazby jsme obdrželi 3. května celou knihu ve formátu PDF a už víme, proč máme takové zpoždění. Plán byl zhruba 250 stran a z toho jsme vycházeli včetně času pro sazbu. Kniha má však bez mála 400 stran, takže všechny naše odhadnuté časy se téměř zdvojnásobily. Nicméně knihu jsme zaslali do korektury. Korektury měly trvat 7 dní, ale s vyšším počtem stran budeme počítat 14 dní, což znamená 18. května, bychom měli obdržet knihu z korektur a poté ji zaslat zpět do sazby opravit, což bude trvat dalších 14 dní a poté 14 dní tisk a poté odesílání, takže se dostáváme k do druhé poloviny června kdy byste měli mít knihu ve schránce. Velmi se omlouváme za náš velmi špatný odhad dokončování prací, čímž vás uvádíme do brzkého očekávání knihy, které se neustále prodlužuje. Je to naše první kniha a tak si tuto cestu musíme teprve pořádně prošlápnout, než získáme dobrý odhad. 

23. 3. 2020

Co se událo od poslední aktualizace:

  • Kompletně jsme celou knihu přepsali dle rad naší redaktorky Kláry Jíchové.
  • Odeslali jsme celou knihu k sazbě.
  • Ze sazby přišlo mnoho podnětů na zlepšení (doplnění ilustrací, textů, ...).
  • Všechny podněty ze sazby jsme opravili, doplnili a zaslali opět do sazby. Mimo jiné jsme doplnily techniky krájení desítkami názorných ilustrací. Vypadají následovně:
  • Vytvořili jsme grafické nutriční tabulky, které původně byly v plánu jen jako tabulka s čísly a níže posuďte samy jestli se nám to povedlo. Najdete v nich rychle množství železa, zinku, vápníku, vitamínů, atd... Myslím, že se máte na co těšit.

 

12. 2. 2020
Receptář je kompletně osazen a pracujeme na opravách chyb, které byly při sazbě nalezeny. Na přepracování teoretické části dle rad Kláry intenzivně pracujeme. Dáváme všem stránkám vkusnější a čtivější charakter. Skládáme jednotlivé části tak, aby byla kniha co nejsrozumitelnější. Připravili jsme kompletní nutriční tabulky, aby každý hned našel ve které potravině je dostatek železa, vitamínu D, B12 nebo zinku. Dodáváme ještě další ilustrace, které si žádá grafička Dominika, jenž knihu sází. Stále dokola knihu čteme a vždycky najdeme část, která jde zlepšit a tak ji zlepšujeme. 

3. 12. 2019
Právě se nám kniha vrátila z druhého čtení Kláry Jíchové, kde bylo zjištěno, že některé pasáže by bylo možné ještě vylepšit, aby byly srozumitelnější. Rozhodli jsme se tak učinit a dali jsme se ještě do pilování teoretické části, přičemž receptář je již uzavřen a pracuje se na sazbě.

12. 11. 2019
Nyní je kniha v sazbě, při které nalézáme ještě nesrovnalosti v receptech. Na fotkách je trochu něco jiného, než v popisu, takže jsme se ještě pustili do předělávání a doplňování receptů. Recepty, přehledy, kurzy, to nám všechno jde. Na čem ale musíme zapracovat, jsou odhady termínů realizace projektů. Tady jsme selhali a naše odhady byly velmi naivní, a způsobili, že na knihu jste již celí natěšení a pořád ji nemáte ve schránce.  Všichni bychom asi chtěli, aby to bylo do těch Vánoc... ale díky předchozím zkušenostem to nemůžeme slíbit. Jediné, co můžeme slíbit, je, že knihu budete mít ve schránce před 18 měsíčním limitem, ke kterému jsme se zavázali díky podmínkám na Startovači. 

Prosíme, zachovejte nám vaši přízeň a veselou mysl, my knihu dodáme. A křest bude! Máme za sebou neskutečné hodiny práce, tak výsledek přece bude stát za to. 

Moc vás zdravíme a přejeme pohodové dny,

Kyselovi

Naše část - HOTOVO

Datum Výchozí stav 9. května 19. května 26. května 9. června
Texty 80% 92% 98% 99%  100%
Ilustrace 0% 55% 65%  70%  98%*
Tabulky, přehledy, grafy 50% 80% 80%  90%  100%

* poslední ilustrace se budou vytvářet s grafikem při sazbě 

Dne 9. června jsme knihu odeslali do nakladatelství Smartpress, se kterým jsme měli dále spolupracovat na sazbě, doplňkových ilustracích (ty chybějící 2%), tisku, distribuci, atd.

2. července - Nakonec jsme se s nakladatelstvím nedomluvili a vydáváme knihu vlastním nákladem. Právě se provádějí gramatické a stylistické korekce, které budou hotovy do konce srpna. V měsíci září plánujeme dát knihu sesadit a v říjnu vytisknout. 

Hned jak budeme vědět termín vydání, napíšeme novinku pro všechny Startovače.

 

Nahoru