Řez ovocných stromů - Online kurzLogo Kyselové a přáteléwww.kyselove.cz

Používáme cookies.

Pro lepší funkčnost našich stránek, analýzu návštěvnosti a personifikaci reklam používáme technologii cookies. Kliknutím na tlačítko rozumím souhlasíte s jejich používáním.

Rozumím
Online kurz

Výchovný řez ovocných stromů (online školení o řezu stromů)

Úroveň: Kategorie:
Obsah kurzu
2 hodiny videolekcí
Celým výchovným řezem ovocných stromů vás provede Dominik formou videí. Vše jsme pečlivě zdokumentovali se všemi podrobnostmi.
Stručné studijní materiály
V přípravě jsou i studijní materiály, které ke kurzu během několika dní zpřístupníme. Vytištěné se vám budou hodit přímo na zahradě.
350 Kč

V tomto online kurzu vás Dominik Grohmann provede založením koruny ovocných stromů během prvních pěti let po výsadbě.

Extenzivní způsob řezu

Cílem je založit korunu tak, aby se strom ve zdraví dožil co nejvyššího věku, pravidelně každoročně plodil a především byl stabilní a samostatný. Pokud vašim stromům založíte korunku tímto způsobem, prakticky se o ně již nebudete muset starat. Po úspěšném založení koruny je poté můžete prořezat každých deset až patnáct let. Ani to však nebývá nutné.

Na jaké druhy stromů lze tento řez použít?

Řez lze uplatnit na všechny druhy ovocných stromů (jabloně, hrušně, meruňky, třešně, slivoně, ...) a také na skořápkoviny (ořechy, mandle, ...) i kaštanovníky.

Jak kurz probíhá?

Celý kurz probíhá formou videolekcí, ve kterých se dozvíte vše, od teorie po konečnou praxi v terénu. Po zakoupení získáte doživotní přístup k tomuto online kurzu.

Zaručujeme spokojenost

Pokud se vám kurz nebude líbit, můžete ho do 14 dní od jeho zakoupení vrátit a my vám zašleme peníze zpět.

Lekce: Význam výchovného řezu

Než se pustíme do terénu, je vhodné položit teoretické základy. V této lekci se dozvíte, jaké druhy stromů vybírat, kdy je nejvhodnější řezat, kdy probíhá řez po jarní a kdy po podzimní výsadbě, co dělat v případě, že na řez zapomeneme a vysvětlíme si na obrázcích princip výchovného řezu.

Úvod

 

Tvar stromku

 

Termín řezu

 

Obecný výchovný řez

 

První řez po jarní výsadbě

 

První řez po podzimní výsadbě
Kdy neřezat

 

Když na řez zapomeneme

 

Principy řezu

 

3 kroky výchovného řezu

 

1. Krok: Výběr

 

2. Krok: Odstranění
3. Krok: Zakrácení

Lekce: Nůžky a technika řezu

V této lekci se pořádně seznámíte s nůžkami a budete vědět, které jsou ty nejlepší. Dále už se pustíme do tří důležitých technik řezu, které budeme používat v následujících lekcích. 

Nůžky

 

Štěpařský vosk

 

Technika řezu

 

Sesazení na vedlejší větev

 

Řez na větevní kroužek

 

Řez na pupen

Lekce: První povýsadbový řez

V této lekci společně provedeme 3 ukázkové řezy: po jarní výsadbě, po podzimní výsadbě a také se naučíte vypěstovat si vlastní korunku ve vámi požadované výšce ze špičáku.

Řez po podzimní výsadbě

 

Řez po jarní výsadbě

 

Špičák - založení korunky

Lekce: Výchovné řezy v dalších letech

V těchto třech lekcích si představíme všechny další kroky, které provádíme v následujících pěti letech po výsadbě. Uvidíte spoustu kompletních ukázek, dle kterých vše pochopíte a převedete do vlastní praxe.

 

Druhý výchovný řez
Třetí až čtvrtý výchovný řez
Pátý, poslední výchovný řez

Lekce: Nestandardní situace

V závěru si představíme spoustu nestandardních situací, které vás mohou při péči o vaše stromy potkat. Naučíte se založit novou korunku z obrostu na stromku, který uschne. Pokud si ze školky přinesete stromek, jehož rozvětvení vám plně nevyhovuje, naučíte se, jak to opravit. Když provedete řez špatně, ještě není po všem, lze to opravit a dozvíte se co dělat v případě, že strom má malé přírůstky.

Korunka uschne

 

Rozvětvení mi plně nevyhovuje

 

Řez byl proveden špatně

 

Strom má malé přírůstky
350 Kč
Nahoru