Video kurz - Masáže šiacu a cvičení DO-INLogo Kyselové a přáteléwww.kyselove.cz
Online kurz

Šiacu a DO-IN

Úroveň: Kategorie:
Co Vás čeká
3 hod 32 min videolekcí
Kurz je rozdělen do 8 lekcí a jejich kapitol, abyste mohli snadno a rychle vyhledávat.
Atlas meridiánů
V kurzu je ke stažení a tisku atlas meridiánů (17 stran) a také dva plakáty akupunkturních bodů.
1250 Kč

Bob CarrKurz vyučuje velmi zkušený učitel šiacu Bob Carr (více o Bobovi najdete zde).

Kurz je pro všechny, kdo si chtějí udržet dobrou náladu a těšit se dobrému zdraví, mít vitální energii a žít v souladu sám se sebou, přírodou i vesmírem. To jsou cíle masáží šiacu a cvičení do-in, které k sobě mají velmi blízko, proto je učíme v rámci jednoho kurzu. Lze je použít jak v běžném rodinném životě, tak v rámci profesionální praxe (na vyžádání vystavíme certifikát).

Jak probíhá výuka?

Čekají na vás celkem 3 hod 32 min názorných video-lekcí s českým zvukovým překladem, takže nemusíte sledovat titulky. Dále jsme pro vás připravili atlas akupunkturních meridiánů s drahami i čísly bodů ke stažení a tisku.

Po zakoupení budete mít k online kurzu trvalý přístup a můžete se k němu vracet za rok, za dva i za deset let.

Pokud by se vám kurz nelíbil, můžete jej do 14 dnů od zakoupení vrátit a všechny peníze vám zašleme zpět.

Abyste měli jasnější představu, co v kurzu bude, můžete se podívat na jeho kompletní obsah:

Co je šiacu a do-in?

Shiatsu masដiacu je masáž, ve které využíváme meridiány a akupunkturní body k tomu, abychom zvyšovali naši vitalitu a posilovali tok naší energie po celém těle. Nejčastěji vyvíjíme tlak pomocí palců a ostatních prstů. Nepoužíváme žádné akupunkturní jehličky. Šiacu uvolňuje zablokovaná místa na těle, nejčastěji krční páteř, bedra, kyčle a zatuhlé dolní i horní končetiny a svaly ramen, ale také obnovuje rovnováhu a dobrou funkci všech našich tkání, orgánů a systémů v těle. Díky mapě meridiánů, která je v kurzu ke stažení, zjistíme (zdiagnostikujem), které orgány a funkce jsou v nepořádku.


Do-in je systém jednoduchých pohybových cvičení, dechových technik a auto-akupresurních masáží, které může provést každý sám sobě. Díky DO-IN obnovíme a udržíme přirozené proudění naší vitální energie (tedy stav zdraví). Naši předkové Slované tuto energii nazývali "živa", Japonci "ki" a v Indii je známá jako "prána", ve Francii je znám termín "elan vital". Čím lépe nám proudí, tím více máme vitality a cítíme se mladší. V tomto kurzu se společně naučíme znalosti drah, po kterých energie proudí, dozvíte se, které body jsou důležité, a naučíte se je používat k rozproudění Vaší vlastní životní energie.

Atlas meridiánů ke stažení

Ke kurzu získáte i atlas meridiánů, který si můžete stáhnout a vytisknout a poté jej používat pro přesně prováděné masáže šiacu i efektivní cvičení do-in. V atlasu je znázorněno 12 hlavních meridiánů, a dvě dráhy: dráha řídící a dráha početí. Každý meridián je navíc zobrazen i zvlášť na obrázku i s příslušným orgánem.Tento atlas je možné si stáhnout ve formátu PDF a vytisknout.

Dále je ke stažení i větší verze dvou kompletních pohledů na celé lidské tělo (přední a zadní), kde jsou znázorněny jednotlivé meridiány barevně včetně čísel akupunkturních bodů a je možné je vytisknout jako plakát na tři strany A4, slepit a pověsit na zeď. Opět jsou připraveny ve formátu PDF.

1. LEKCE: Teorie šiacu

Nejprve si vysvětlíme, kde je původ meridiánů, jak jsou vytvořeny v našem těle, jak korespondují s našimi orgány a jejich funkcemi. Též se podíváme na jejich vztah k ročnímu a dennímu cyklu. Řekneme si i rozdíl mezi použitím kovových jehliček, moxováním a mačkáním prsty. Tlak vyvíjený našimi prsty je potenciálně ten nejúčinnější.

Co je to šiacu?
Síla kosmická a zemská
Meridiány a body
Stvoření člověka
Měsíční cyklus
Hodinový cyklus
Univerální harmonizace
2 hlavní dráhy
12 meridiánů
Princip šiacu
Akupunkturní body
Mapa meridiánů

2. LEKCE: Masáž šiacu s vysvětlením

V druhé lekci si projdeme kompletní masáž celého těla s podrobným vysvětlením. Naučíte se různé způsoby mačkání, vyvíjení tlaku, držení a opor, aby byla masáž velmi pohodlná. Podíváme se i na speciální způsoby jako je masáž lokty, nebo chodidly, které se využívají při masáži osob většího vzrůstu.

Na čem masírovat?
Celková masáž
Ladění
Ramena
Krk a hlava
Záda
Páteř
Masáž šesti prsty
Hlazení palci
Dráha MM
Druhy stlačování
Normální tlak
Krouživé pohyby
Vibrační pohyby
Hluboký tlak
Dotek jako pírko
Postoj při masírování
Pozice těla
Energii vydáváme a příjmáme
Masírování nemocného
Smyslná masáž
Oblečení
Masáž chodidly
Hýždě
Masáž loktem
Paže
Příčiny problemů

3. LEKCE: Celková masáž šiacu

Třetí lekce nám přinese masáž celého těla v běžném rytmu, podle které můžete přímo někoho masírovat. Je stvořena k tom, abyste si ji pustili a masírovali podle videa. Délka masáže je 60 minut, ale vy si můžete sestavit své vlastní kratší pětiminutovky, nebo i masáž prodloužit.

Před masáží
Masáž
Naladění
Ramena a krk
Hlava
Záda
Uvolnění beder
Hýždě
Nohy
Břicho
Ruce
Hrudník, ramena a hlava
Přikrytí

4. LEKCE: Rychlá masáž

V této lekci se naučíte masírovat rychle a to už od 3 minut. Dozvíte se jak poskytnout krátkou a přitom plnohodnotnou masáž a tak někomu pomoci během pár minut rozproudit jeho energii a cítit se lépe.

Online kurzMASÁŽE ŠIACU A CVIČENÍ DO-INRamena Online kurzMASÁŽE ŠIACU A CVIČENÍ DO-INKrk a hlava Online kurzMASÁŽE ŠIACU A CVIČENÍ DO-INZáda Online kurzMASÁŽE ŠIACU A CVIČENÍ DO-INRuce Online kurzMASÁŽE ŠIACU A CVIČENÍ DO-INNohy

5. LEKCE: Masáž na židli

Někdy není možné, aby si masírovaný lehl, ale i tak můžeme poskytnout masáž šiacu. Stačí se naučit jak masírovat na židli nebo ve stoje a takto můžeme poskytnout třeba rychlou masáž návštěvě, která přišla na oběd nebo namasírovat kamaráda na zastávce když čekáme na autobus.

Ramena a záda
Ruce
Nohy
1. Pomoc při srdečním infarktu
Masáž ve stoje

6. LEKCE: Teorie do-in

Do-in můžeme cvičit pravidelně ráno i večer, nebo třeba v autobuse, když čekáme třeba ve frontě, nebo kdykoliv potřebujeme pozvednout naši energii (klidně i místo šálku kávy, čokolády nebo zákusku). Cvičení DO-IN vychází (stejně jako šiacu) ze znalosti energetických drah, meridiánů, jež používáme při samotném cvičení a sebe-masírování. 

Co je cvičení DO-IN?
Základní principy
Stah a uvolnění
Vztah orgánů a částí těla
Původ DO-IN
DO-IN v Egyptu
Aktivace srdce dle Máyů
Pozdrav slunci
Vytvoření své vlastní sestavy

7. LEKCE: Ranní sestava do-in

V této lekci vám Bob ukáže ranní sestavu cvičení do-in pro rozproudění energie i posílení našich svalů. Nicméně neberte tuto sestavu jako něco, co takto musí být a jinak to nejde! Je to píše inspirační sestava, ve které se naučíte spoustu technik, díky kterým si už pak můžete sestavit své vlastní cvičení DO IN, které vždy upravíte podle aktuálních potřeb. Naučíte se zkrátka jednu celou sestavu, kterou můžete různě obměňovat.

Raní cvičení DO-IN
Rozhýbeme se
Hlava
Krk a ramena
Paže
Prsty
Břicho
Bedra a záda
Nohy
Kotníky a chodidla
Posilování svalů jádra
Motýlek
Chování dítěte
Meditace

8. LEKCE: Šiacu a DO-IN v těhotenství

Naučíte se kterým bodům a oblastem, je třeba se úplně vyhnout v těhotenství. Bob také navrhne způsoby a různé polohy, ve kterých je možné těhotnou ženu masírovat.

Které body nemačkat v těhotenství?

 

Slinivka 6

 

Močový měchýř 67

 

Vrchní oblast ramen

 

Oblast kříže

 

Tlusté střevo 4

 

Jak masírovat těhotnou ženu

 

Masérský stůl

 

Poloha na boku

 

Masáž mezi matracemi
1250 Kč
Nahoru