Alena a Milan SuchánkoviLogo Kyselové a přáteléwww.kyselove.cz

Alena a Milan Suchánkovi

Motivací pro moji zahradnickou profesi byla od dětství lesní zahrada mého dědečka. Vystudovala jsem zahradnictví, praxi jsem získávala v brněnských zahradnictvích a zoologické zahradě. S manželem Milanem Suchánkem, výtvarníkem, designérem a uměleckým truhlářem, nás to ale pořád táhlo k přírodě. V roce 1998 jsme absolvovali Úplný kurz permakulturního designu (PDC) u Karola Končka, zakladatele československé permakultury. V Brně jsme vytvořili náš první projekt, městskou zahradu U matky stromu a v roce 2000 jsme oba získali titul DpD (Diplomovaný permakulturní Designér).

V té době u nás bylo málo rozvinutých permakulturních pozemků, a tak jsme se v roce 2011 přestěhovali na vesnici do malebné valašské krajiny. Společně jsme navrhli a zrealizovali Vodnářskou zahradu, ukázkový a výukový prostor pro permakulturu, díky kterému mohly vzniknout kniha a videokurz Líná zahrada. Od té doby se permakultuře věnujeme profesionálně. Provozujeme vzdělávací klub Vodnářská zahrada a neziskovou organizaci PermaNet z.s. (www.permanet.cz).

Učíme světově uznávané permakulturní kurzy s mezinárodní certifikací:

  • Úplný kurz permakulturního designu (PDC)
  • Kurz pokročilého designu (ADC)
  • Kurz permakulturní designérské dovednosti (PDS) - pro budoucí profesionály
  • Kurz pro lektory permakultury (PTC)

Vytvořili jsme pro vás také celou řadu praktických permakulturních zahradnických kurzů Líná zahrada. Na těchto kurzech si v praxi můžete rozšířit a prohloubit dovednosti z jednotlivých kapitol tohoto videokurzu. Pro ty, kdo si chtějí svoji línou zahradu navrhnout sami učíme kurz Design líné zahrady. Pokud jste videokurzem a knihou inspirováni k zahradní tvorbě.

Těšíme se na vás Alena a Milan Suchánkovi

Nahoru