Adéla HrubáLogo Kyselové a přáteléwww.kyselove.cz

Používáme cookies.

Pro lepší funkčnost našich stránek, analýzu návštěvnosti a personifikaci reklam používáme technologii cookies. Kliknutím na tlačítko rozumím souhlasíte s jejich používáním.

Rozumím


"Narodila jsem se na vesnici do hospodářství s pozemky, spoustou zvířat a tvrdou prací. Děda byl hospodář pěvně srostlý se zemí a jejími cykly. Měl v sobě velkou moudrost a naučil mě i spoustu praktických, dnes už polozapomenutých dovedností, stejně jako moje prababička, na kterou vzpomínám s velikou láskou jako na zásadní životní inspiraci.

Po určité fázi strávené na studiích a ve městě jsem cítila potřebu na tyto kořeny navázat a začala se opět věnovat hospodaření v souladu s přírodou, studiu moderních udržitelných systémů, přírodním zahradám, jejich návrhům i realizacím. Od roku 2007 žiju se svojí rodinou na polosamotě v podhůří Orlických hor obklopená zahradou plnou života, radosti a hojnosti."

Adéla Hrubá je zkušená lektorka kurzů, věnuje se návrhům i kompletním realizacím přírodních zahrad. Žije se svojí rodinou na polosamotě v podhůří Orlických hor, kde hospodaří na zhruba hektarovém pozemku. Adéla je také zakladatelkou a spolutvůrkyní mnoha úspěšných projektů.

Projekty

Zahrada na kopci
Její zahrada je v síti Ukázkových permakulturních projektů pod názvem Zahrada na kopci.
Web: Podívat se do této zahrady můžete zde.

Semenaření pro o. p. s. Gengel
Pěstuje a semenaří pro o.p.s. Gengel staré a netradiční druhy rostlin (víc než 70 odrůd).
Web: Více o Gengel najdete zde

Staré odrůdy do škol
Adéla spustila projekt pro školy Staré odrůdy do škol, do kteréhu můžete zapojit i tu vaši školu.
Web: Zobrazit projekt Staré odrůdy do škol

Děti v permakultuře / Children in permaculture
V současné době je členkou týmu mezinárodního projektu Children in permaculture, jehož cílem je integrovat permakulturu a zásady udržitelného způsobu života do školních osnov a vytvořit k tomu potřebné materiály.
Více o tomto projektu: www.childreninpermaculture.com/cz

Zahrada bez plotu
Iniciovala založení komunitní zahrady na pěší zóně v Žamberku (Zahrada bez plotu).

Osvětová činnost
Adéla vede kurzy o permakultuře a přírodě blízkém způsobu zahradničení, pořádá happeningy a osvětové přednášky pro širokou veřejnost a věnuje se poradenské a konzultační činnosti. Navrhuje a tvoří permakulturní, přírodní a také výukové zahrady pro školy a školky ve spolupráci s dětmi, rodiči a členy místní komunity s využitím lokálních zdrojů.

Vzdělání

 

Nahoru