Neprodejné : Francouzské menu (online kuchařské školení)Logo Kyselové a přáteléwww.kyselove.cz
Online kurz

Francouzské menu

Úroveň: Kategorie:
Obsah kurzu
3 h 16 min videolekcí
Kurz je rozdělen do více částí a kapitol, abyste mohli snadno a rychle vyhledávat.
41 min audio nahrávek
Uslyšíte podrobnější informace o tématech z videolekcí.
8 stran studijních materiálů
Ke každé lekci si můžete stáhnout stručné výpisky (suroviny, postupu).
250 Kč

Osnova kurzu

Lekce 1 - Jídlo připravujeme aby bylo jedlé, lépe stravitelné a vydatné

Hlavní otázkou tohoto kurzu je proč se zelenina a jídlo obecně připravuje? Je to důležité? Může se tím něco zkazit? Na všechny tyto otázky si můžeme odpovědět bez výhrad ANO. Je to důležité, protože pokud si jídlo připravíme stane se pro nás lépe stravitelné. Dobře připravená zelenina je alkalická, má vitamíni, je vitální, vypadá krásně a dostává nás do harmonie. To jsou kritéria dobře připravené zeleniny.

Lekce 2 - Základní techniky přípravy potravin

Mezí základní přípravu potravin patří především blanšírování, napařování, pražení, soté a tempura. Podíváme se na ně pořádně a probereme si jejich detaily.

Blanšírování

Tato technika je velmi osvěžující, zachovávají se při ní všechny vitamíny D, E, K, A a je vhodná pro otevírání. Jak mysli, tak ducha.Tato technika je velmi osvěžující, zachovávají se při ní všechny vitamíny D, E, K, A a je vhodná pro otevírání. Jak mysli, tak ducha.

Lisování

Tato technika je velmi osvěžující, zachovávají se při ní všechny vitamíny D, E, K, A a je vhodná pro otevírání. Jak mysli, tak ducha.Tato technika je velmi osvěžující, zachovávají se při ní všechny vitamíny D, E, K, A a je vhodná pro otevírání. Jak mysli, tak ducha.Tato technika je velmi osvěžující, zachovávají se při ní všechny vitamíny D, E, K, A a je vhodná pro otevírání. Jak mysli, tak ducha.

Napařování

Tato technika je velmi osvěžující, zachovávají se při ní všechny vitamíny D, E, K, A a je vhodná pro otevírání. Jak mysli, tak ducha.Tato technika je velmi osvěžující, zachovávají se při ní všechny vitamíny D, E, K, A a je vhodná pro otevírání. Jak mysli, tak ducha.Tato technika je velmi osvěžující, zachovávají se při ní všechny vitamíny D, E, K, A a je vhodná pro otevírání. Jak mysli, tak ducha.Tato technika je velmi osvěžující, zachovávají se při ní všechny vitamíny D, E, K, A a je vhodná pro otevírání. Jak mysli, tak ducha.Tato technika je velmi osvěžující, zachovávají se při ní všechny vitamíny D, E, K, A a je vhodná pro otevírání. Jak mysli, tak ducha.

Tato technika je velmi osvěžující, zachovávají se při ní všechny vitamíny D, E, K, A a je vhodná pro otevírání. Jak mysli, tak ducha.Tato technika je velmi osvěžující, zachovávají se při ní všechny vitamíny D, E, K, A a je vhodná pro otevírání. Jak mysli, tak ducha.Tato technika je velmi osvěžující, zachovávají se při ní všechny vitamíny D, E, K, A a je vhodná pro otevírání. Jak mysli, tak ducha.

Lekce 3 - Jak se připravuje zelenina ve světě

Mezi ty náročnější patří nábe, kimpira a klíčení.

250 Kč
Dáme Vám vědět, až něco dalšího přidáme

Kurzy zdravého vaření

Začínáme tím nejdůležitějším a to je dnes, zdravé jídlo a zdravý pohyb. V roce 2018 se můžeme potkat osobně jak na kurzech zdravého vaření, tak cvičení, nebo přátelských srazů. Vše najdete pod položkou Živé akce.
 

Makrobiotika

Všechny naše akce, kurzy, semináře i recepty jsou v makrobiotické kvalitě. Makrobiotika je víc než jen zdravý životní styl, uchovává a rozšiřuje moudrost našich předků. Jedním z hlavních principů jsou dvě protikladné energie, díky nimž můžete poznat lépe sami sebe, svou rodinu i zlepšit své zdraví. 
 

Články a videa

Aktuality, video recepty, inspiraci a další témata, zdravého životního stylu najdete v sekci Články a videa.

Zdravé recepty

Baví nás vařit a když už něco uvaříme, tak se s Vámi rádi podělíme. Říká se že, z přemíry zdraví člověk ochuraví a proto v našem receptáři naleznete jak ryze zdravé recepty, tak slavnostní pohoštění. Více pod položkou Zdravé recepty.
 

Online průvodce zdravým vařením

Nově jsme pro vás připravili i kompletního průvodce zdravým vařením online na těchto stránkách. Absolvujete ho formou videí se studijními materiály i konzultační podporou. Všechny online kurzy můžete absolvovat zde: Online kurzy zdravého vaření.
Nahoru